کد خبر: 712950 A

حاج صادقی در همایش تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب:

نماینده ولی فقیه در سپاه تقابل انقلاب اسلامی با استکبار جهانی را سنت الهی و پایان‌ناپذیر توصیف و تاکید کرد: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی طی چهار دهه، پیوند امت با ولایت است.

به گزارش ایلنا، حجت‌‌الاسلام عبدالله حاجی‌‌صادقی صبح امروز در همایش تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان، مسئولان و پاسداران در ستاد فرماندهی کل سپاه، از انقلاب الهام‌بخش اسلامی به عنوان بزرگترین هدیه الهی برای ملت ایران یاد کرد و گفت: مهمترین و محوری‌‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی تولد اسلام ناب محمدی(ص)، نفی حاکمیت‌‌های دروغین و طاغوتی و تحقق توحید و نظام ولایی است.

 وی با برشماری شاخص‌‌های نظام ولایی اظهار داشت: انطباق کامل نظام ولایی با مبانی اعتقادی اسلام و تجلی‌‌‌بخشی توحید ربوبی، هماهنگی و همسویی با فطرت انسان، عاملیت وحدت حقیقی، مایوس کردن دشمن از جمله مهمترین شاخص‌‌های نظام ولایی است. 

نماینده ولی فقیه در سپاه بزرگترین نعمت الهی برای بشریت را نعمت ولایت دانست و تصریح کرد: رسالت نظام ولایی احیای جامعه اسلامی بود و در جامعه ولایی استعدادهای انسان رشد کرده، بارور شده و مردمسالاری به معنای واقعی نمود پیدا می‌کند.

حاجی صادقی ادامه داد: مدل حکومت دینی ما نظام ولایی است و ولایت فقیه مدل نظام ولایی در عصر غیبت است و انقلاب اسلامی با نابودی سلطه استکبار و با استقرار نظام ولایی جامعیت و کارآمدی دین را در اندیشه و عمل در عرصه‌‌‌های مختلف متجلی ساخت.

وی افزود: ۴۰ سالگی نظام ولایی با وجود همه دشمنی‌‌ها، توطئه‌‌ها و فتنه‌‌‌ها دستاوردی است که هیچ امتی تاکنون از آن برخوردار نبوده و منشأ دستاوردهای فراوان انقلاب در عرصه‌‌های دیگر نیز شده است، از این رو باید قدردان این نعمت بزرگ بوده و در راستای تحکیم و تقویت آن تلاش کنیم تا زمینه و بستر تحقق نهضت ظهور فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: انقلاب اسلامی در طی چهار دهه به رغم فراز و نشیب‌‌‌ها هیچ گاه متوقف نشده و اینکه امروز استکبار جهانی اذعان به شکست برابر انقلاب اسلامی و گفتمان مقاومت دارد و شاخص‌های ابرقدرتی خود را از دست رفته می‌بیند متاثر از نظام ولایی و ولایتمداری امت است.

حاجی‌صادقی رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را اتصال و پیوند امت و ولایت توصیف و خاطرنشان کرد: امروز استکبار جهانی و دشمنان در صدد ایجاد خدشه در نقطه اتصال امت و ولایت هستند؛ آنچه موجب گذر از بحران‌‌ها و فتنه‌‌‌ها در طی چهار دهه گذشته شده در پرتو ولایت‌‌مداری و پیوند امت با ولایت بوده است.

وی با بیان اینکه تقابل انقلاب اسلامی با استکبار جهانی به دلیل ویژگی‌های حق و باطلی پایان‌‌‌ناپذیر است، ابراز داشت: تمام دشمنی‌‌‌های جبهه استکبار با انقلاب اسلامی و نظام ولایی به دلیل آن است که انقلاب زنده و بالنده بوده و مستکبران و ایادی آنها دریافته‌‌‌‌اند که با وجود این نظام الهام‌‌بخش و حرکت توفنده آن مرگ تدریجی آنها رقم خواهد خورد و محکوم به نابودی هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه استقامت و  مقاومت را عامل غلبه بر مشکلات کاستی‌ها و توطئه‌‌های دشمنان دانست و بیان کرد: مقاومت و تحمل مشکلات مصداق عمل صالح و مجاهدت در راه خداست که سعادت دنیوی و اخروی و امید و نشاط نسبت به آینده را به همراه خواهد داشت.

عبدالله حاجی صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر