کد خبر: 712916 A

امام جمعه مشهد در دیدار با رئیس سازمان زندان‌ها تاکید کرد: آنچه که من از گزارش‌ها دقیق شاهد بوده‌ام توجه و همت عالی مسئولان زندا‌‌ن‌ها در رسیدگی به امور زندانیان است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید احمد علم‌‌الهدی در دیدار با علی اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها گفت: مراجعاتی از برخی خانواده‌های زندانیان که از قضا خانواده‌های نجیبی هستند، داریم که به دلایل مختلف دچار پیشامد زندان شده‌‌‌اند. ایشان نیازمند توجه و تدبر ویژه مسئولان هستند.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم خواستار تعامل توام با صعه صدر مسئولان قضایی در رسیدگی به مشکلات مردم شد.

اصغر جهانگیر در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت زندان‌‌‌های کشور اظهار داشت: مهمترین اقدام در سال‌‌های اخیر توجه ویژه به موضوع کاهش جمعیت کیفری بود که نتایج قابل توجهی در این خصوص حاصل گردیده است.

وی سازماندهی وضعیت زندانیان بلاتکلیف را اقدام مهم دیگر در سال‌‌‌های اخیر برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر میانگین تعداد زندانیان متهم به نسبت کل محکومان ۱۷ درصد است که با کمک مسئولان قضایی این امر محقق شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها ادامه داد: توجه به خانواده‌‌‌های زندانیان و توسعه خدمات در این بخش نیز از جمله اقدامات مهم دیگری بوده است که با جدیت در حال پیگیری است.

جهانگیر از شناسایی و رفع مشکل حدود سه هزار دانش‌‌آموزی خبر داد که به خاطر زندانی شدن یکی از والدین ترک تحصیل کرده بودند.

وی ارائه آموزش‌‌های خانواده محور به همسران زندانیان با هدف کاهش آسیب‌‌های زندان را یکی دیگر از برنامه‌‌های سازمان زندان‌ها برشمرد. 

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه افزود: طرح پابندهای الکترونیکی که طی سال‌‌های گذشته دوره آزمایشی خود را پیموده اکنون آماده اجرا است و در صورت تامین منابع مالی آنکه در برنامه بودجه سال ۹۸ به مجلس ارائه شده است، می‌‌تواند نقش بسزایی در روند کاهش جمعیت زندانیان و همچنین کاهش آسیب‌های زندان خواهد داشت.

جهانگیر به اجرای طرح‌‌های آموزشی و کنترل بیماری در زندان‌‌‌ها اشاره و تصریح کرد: طی سال گذشته شش هزار زندانی بی‌‌سواد تحت آموزش سوادآموزی در زندان‌‌ها قرار گرفتند.

وی از اجرای طرح‌‌‌های متنوع قرآنی و برنامه‌‌های دینی با محوریت نماز خبر داد.

این مقام ارشد قضایی اضافه کرد: تشکیل پرونده شخصیت و شناسنامه بهداشتی و درمانی برای تمامی زندانیان یکی دیگر از اقدامات سازمان زندان‌‌ها در زمینه خدمات درمانی و کنترل بیماری در زندان‌‌ها است.

در این دیدار رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان و همچنین جمعی از مدیران سازمان زندان‌‌ها حضور داشتند.

در حاشیه این دیدار علم‌‌الهدی ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید زندان‌‌های استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان این استان، خادمان امام رضا(ع) هستند و باید این افتخار را به دیده قرار دهید و برای انجام بهتر وظایف تلاش کنید.

براساس این گزارش، همزمان با سفر رییس سازمان زندان‌‌ها به مشهد مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌‌های استان خراسان رضوی برگزار شد.

رئیس سازمان زندان طی سفر یک روزه به استان خراسان رضوی ضمن حضور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌‌‌های خراسان رضوی با برخی از مقامات قضایی و اجرایی استان دیدار خواهد داشت. 

جهانگیر طی حکمی خشایار جمشیدی را به عنوان مدیرکل زندان‌‌های استان خراسان رضوی منصوب کرده است. سید محمد موسوی مدیرکل سابق استان خراسان رضوی نیز به افتخار بازنشستگی نائل آمده است.

در این سفر جمعی از معاونان و مدیران سازمان زندان‌‌ها، جهانگیر را همراهی می‌‌کنند.

علم الهدی اصغر جهانگیر اصغر جهانگير
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر