کد خبر: 712620 A

جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد:

معاون اول رئیس‌‌‌جمهور تاکید کرد: صلاح ساختار بودجه در شرایط کنونی، کاری پر فایده، سودمند و در جهت منافع کشور است.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر تدوین برنامه‌‌‌‌ای برای اصلاح ساختار بودجه کشور با هدف کاهش هزینه‌‌ها و حمایت از برنامه‌‌های اقتصاد مقاومتی گفت: اصلاح ساختار بودجه در شرایط کنونی، کاری پر فایده، سودمند و در جهت منافع کشور است.

وی لازمه اصلاحات ساختاری در بودجه کشور را اجماع و وفاق همگانی دانست و اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌‌‌های اقتصاد مقاومتی قدرت اجماع‌‌سازی آن است و در حال حاضر، شاهد شکل‌‌گیری وفاق ملی و فرصتی مناسب هستیم که اجماع همه ارکان نظام برای اصلاحات ساختاری در بودجه کشور را فراهم کرده و زمینه‌‌های لازم برای مشارکت در این کار به خوبی ایجاد شده است. 

معاون اول رئیس‌‌‌جمهور با اشاره به آمادگی مجلس شورای اسلامی برای کمک به اصلاح ساختاری بودجه، تصریح کرد: لازم است سازمان برنامه و بودجه کشور موضوع اصلاح ساختار بودجه را در قالب نقشه‌‌‌راهی جامع و منسجم به همراه برنامه زمانبندی برای اجرا تدوین کند تا با مشارکت قوای سه گانه و سایر نهادها و دستگاه‌‌ها بتوانیم این کار بزرگ و ضروری را به انجام برسانیم. 

جهانگیری با اشاره به اینکه ویژگی مشکلات کشور امروز پیچیده و دشوار است، خاطرنشان کرد: البته حل این چالش‌‌‌ها غیرممکن نیست و می‌‌‌توان با اصلاحات مناسب در ساختار بودجه، برنامه‌‌‌ها و راه‌کارهای مناسب برای حل و فصل این مسائل تدوین کرد. 

وی مسائل صندوق‌‌های بازنشستگی، چالش محیط زیست، مسئله کم‌‌آبی و موضوع بیکاری را از جمله چالش‌‌های اصلی کشور برشمرد و ابراز داشت: باید در برنامه‌‌ها و هدف‌گذاری‌‌های خود به دنبال رشد اقتصادی پایدار مستمر اشتغال‌‌زا باشیم چراکه یکی از اصلی‌‌ترین چالش‌‌های کشور بیکاری است و در این مقطع، رشد اقصادی که منجر به ایجاد فرصت‌‌‌های شغلی شود، امری ضروری است.

رییس ستاد فرماندهی اقصاد مقاومتی بر لزوم برنامه‌‌‌ریزی برای بازدهی مناسب دارایی‌‌های شرکت‌‌های دولتی تاکید و بیان کرد: با وجود اینکه مجموع دارایی این شرکت‌‌ها رقم بسیار بزرگی است اما گزارش‌‌‌ها نشان می‌‌دهد که مجموع بازدهی و سودآوری این شرکت‌‌ها پایین‌‌تر از سطح انتظارات است که باید در این زمینه چاره‌‌اندیشی شود. 

اسحاق جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر