کد خبر: 712283 A

سردار وحید در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا؛

رئیس دانشگاه عالی دفاع تاکید کرد: امروز مسائل امنیتی در سوریه در حال گذر به سمت مسائل سیاسی است و در عراق هم دولت پساداعش مستقر و در حال کار کردن است.

به گزارش ایلنا، سردار احمد وحیدی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا با بیان اینکه دنیا از نظم حاکم بر خود خسته است و هندسه قدرت بسیار معیوبی دارد، گفت: این موضوع در عملکرد کشورهای اروپایی و اعتراضات اخیر در فرانسه هم مشخص است.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی هم از اینکه باید نعل به نعل دستورات آمریکا را اجرا کنند، خسته هستند، اظهار داشت: نظم‌‌های شکل گرفته در سایر مناطق تا حدودی تثبیت شده، اما در غرب آسیا تحولات پیچیده و حساس است.

وزیر اسبق دفاع با تاکید بر اینکه منطقه غرب آسیا، زخم‌‌خورده و خونین از بحران‌‌‌هایی است که به آن تحمیل شده است، تصریح کرد: منطقه ما در حال گذر به سمت آینده‌‌‌ای بهتر است. امروز مسائل امنیتی در سوریه در حال گذر به سمت مسائل سیاسی است و در عراق هم دولت پساداعش مستقر و در حال کار کردن است.

وحیدی افزود: در یمن هم لااقل روی کاغذ توافقاتی صورت گرفته و همه اینها نشانگر حرکت منطقه به سمت بهتر شدن است.

وی با اشاره به رویکرد اسرائیل خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی در منطقه، حیات خود را در ایجاد تنش می‌‌بیند. جریان تروریسم مبتنی بر تکفیر و مداخله‌‌گری در منطقه از جمله چالش‌‌های منطقه است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌‌ها اگرچه اعلام کردند از سوریه می‌‌روند اما عملی شدن آن چندان معلوم نیست، ابراز داشت: اگرچه رفتن و ماندن امریکا در سوریه تاثیری ندارد و آنها شکست خورده‌‌اند. امروز گرایش زیادی به محور مقاومت در منطقه وجود دارد و قدرت آمریکا در اینجا نتوانسته هیچکدام از سیاست‌‌های خود را اجرا کند.

تروریسم دولت سوریه امنیت غرب آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر