کد خبر: 712270 A

قاسمی در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور امریکا:

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات ترامپ با بیان اینکه او صرفا آرزوهای باطل و محال خود را بیان می‌کند، تاکید کرد: ترامپ بداند ملت ایران هیچگاه در برابر فشارهای ظالمانه آمریکا سر فرود نمی‌آورد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در پاسخ به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌‌جمهور آمریکا گفت: ایشان همچون همیشه، بی‌‌آموختن درسی از تاریخ تحولات دهه‌های اخیر و بازبینی سیاست‌های سرا پا غلط اسلاف خود در قبال این منطقه و ایران بار دیگر سخنانی بی‌‌منطق و از سر نفرت را نسبت به مردم این سرزمین باستانی مطرح کرده است که باز تکرار همان زیاده‌‌خواهی و جاه‌‌طلبی‌های قدرت‌های قرون وسطایی و تاریخ مصرف گذشته است.

وی افزود: خیال‌‌پردازی و اقدامات خصمانه ایالات متحده آمریکا تاکنون علیرغم همه تلاش‌های کینه‌‌‌توزانه آنها نسبت به مردم ایران راه به جایی نبرده و بی‌‌شک در آینده نیز نخواهد برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: ترامپ صرفا آرزوهای باطل و محال خود را بیان می‌کند که با واقعیت‌های موجود هیچ تطابقی ندارد. او می‌داند جمهوری اسلامی ایران دهه‌هاست با فشارها و سیاست‌های تحریمی آمریکا آشنا و رو در رو است.

قاسمی ادامه داد: ایشان بداند ملت ایران هیچگاه در برابر فشارهای ظالمانه  آمریکا سر فرود نخواهد آورد؛ آن هم در برابر حاکمانی که تحریم را به جای تکریم و دیوار را به جای پل برمی‌گزینند.

سخنگوی وزارت خارجه یادآور شد: ایرانیان در طول تاریخ پر فراز و نشیب اما افتخارآمیز خود آموخته‌اند چگونه در برابر زیاده‌‌خواهان و زورگویان ایستادگی کرده و با هزم (شکست دادن) ایران‌‌ستیزان، آنان را در خود هضم کنند.

دونالد ترامپ بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر