کد خبر: 712029 A

اژه‌ای خبر داد:

سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: چند روز پیش یکی از نمایندگان مطرح کرد که اینها می‌خواهند بدهی را پرداخت کنند، وزارت نفت موافقت نمی‌کند، یک بار دیگر فرصت دهید، ما هم گفتیم ۱۰ بار دیگر امتحان می‌شود، ۱۱ دی ماه یک جلسه با مسئولان وزارت اطلاعات، نمایندگان و قوه قضائیه داشتیم. یک قراردادی نوشته شد و تعهد هم دادند که پرداخت کنند و باز قرار شد هیأتی هفته بعد به یک کشوری سفر کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای بعد از ظهر امروز در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: مرتبا به ما نامه نوشتند که می‌خواهند بدهی را پرداخت کنند و شرکای خارجی ایشان هم این کار را خواهند کرد. به کشورهای مختلف سفر شده اما حاصلی نداشت.

وی ادامه داد: چند روز پیش یکی از نمایندگان مطرح کرد که اینها می‌خواهند بدهی را پرداخت کنند، وزارت نفت موافقت نمی‌کند، یک بار دیگر فرصت دهید، ما هم گفتیم ۱۰ بار دیگر امتحان می‌شود، ۱۱ دی ماه یک جلسه با مسئولان وزارت اطلاعات، نمایندگان و قوه قضائیه داشتیم. یک قراردادی نوشته شد و تعهد هم دادند که پرداخت کنند و باز قرار شد هیأتی هفته بعد به یک کشوری سفر کند.

این مقام عالی قضایی افزود: بخشی از اموال بابک زنجانی خارج است و به نام دیگران است که یک بحث دیگر است.

اژه‌ای درباره احتمال عفو بابک زنجانی اظهار داشت: این بحث بعدی و مطلبی دیگر است و ارفاق قانونی محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون چندین بار وقت داده شده است نظرم این است که تعیین زمان کنند برای وی، اینها اگر در ادعا صادق هستند، بدهی‌شان را پرداخت کنند.

محسنی اژه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر