کد خبر: 711754 A

لاهوتی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از بررسی بودجه سال آینده در این فراکسیون خبر داد.

مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جلسه امروز صبح فراکسیون مستقلین در خصوص بودجه سال ۹۸، گفت: نشست امروز صبح فراکسیون مستقلین با حضور کارشناسان سازمان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه سال ۹۸ برگزار و بنا شد فراکسیون مستقلین یک پیشنهاد فراکسیونی برای بودجه سال آینده ارائه کند. در این نشست چند محور به صورت کارشناسی بررسی شد تا فراکسیون مستقلین بتواند برخلاف سال‌های گذشته، امسال به صورت فراکسیونی به ۵ پیشنهاد کلی برای ارائه در صحن علنی برسد.

 سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در بودجه سال آینده اختصاص ۱۴ میلیارد دلار ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی پیش‌بینی شده است که ۵۶ هزار میلیارد تومان با قیمت آزاد تفاوت دارد، ما این را بررسی کردیم که اختصاص این ارز کار درستی است یا خیر .

وی افزود: همچنین امروز بررسی کردیم آیا باید این روش را همچنان دنبال کنیم یا آنکه تغییر دهیم، همچنین اگر فروش نفت ما به یک میلیون بشکه در روز رسید، چه اقداماتی را باید در سال آینده انجام داد.

لاهوتی تاکید کرد: در جلسه امروز صبح روی ایجاد منابع درآمدی جدید هم مباحث کارشناسی انجام شد، زیرا فراکسیون مستقلین می‌خواهد با انجام بررسی‌ها بتواند منابع درآمدی جدیدی را ایجاد کند و همچنین با استفاده از راهکار‌هایی، هزینه‌های دولت را در بودجه سال ۹۸ کاهش دهد.

وی ادامه داد: این فراکسیون قرار شد روز سه‌شنبه هم همین جلسه را با حضور کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس تکرار کند تا از دل بررسی‌ها به ۵ پیشنهاد کلی برای ارائه برسد.

بودجه دلار مجلس شورای اسلامی نفت کاهش فروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر