کد خبر: 711732 A

با حضور معاون وزیر کشور؛

استاندار جدید قم، عصر امروز شنبه با حضور معاون وزیر کشور و جمعی از علما و چهره های سیاسی قم، معارفه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، مراسم تودیع و معارفه استاندار قم، عصر امروز در تالار معصومیه فرمانداری قم برگزار شد و بر این اساس، بهرام سرمست استاندار جدید قم، جانشین مهدی صادقی استاندار پیشین قم شد که به علت قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود کنار رفته بود.

در این مراسم حسین ذوالفقاری معاون سیاسی و امنیتی وزارت کشور، جمعی از علما و چهره های سیاسی از جمله آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری و آیت الله اعرافی امامان جمعه قم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده مردم قم، جمعی از مسئولان استانی و بسیاری از دبیران احزاب اصولگرا و اصلاح طلب استان قم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم سیدمحمدرضا هاشمی، معاون سیاسی امنیتی استانداری قم که در دو ماه اخیر سرپرستی استانداری قم را برعهده داشت، به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به حضور ۲۴ میلیون زائر و گردشگر در استان قم در طول هر سال، گفت: استان قم دارای ظرفیت های عظیم برای خدمت رسانی است.

*قم دارای جاذبه های فراملی است

در ادامه این جلسه آیت الله حسینی بوشهری، امام جمعه موقت قم در سخنانی با بیان اینکه مسئولیت ها ماندگار نیست، اظهار داشت: آن چیزی که ماندگار است، این است که یک مسئول، پس از دوران خدمت، از انجام وظیفه اش احساس رضایت کرده و علاوه بر آن همکاران و مردم هم از او رضایت داشته باشند.

وی ادامه داد: یک مسئول باید با خدا عهد ببندد که در راستای رضای او حرکت کرده و از سوی دیگر با کسانی که او را منصوب کردند، در فضایی همدلی برای خدمت به مردم گام بردارد؛ همچنین باید بر همکاران و زیردستان خود نظارت داشته باشد و در نهایت مهمترین عهد و پیمان یک مسئول با مردم است و باید خود را وقف مردم کند.

امام جمعه موقت قم خطاب به بهرام سرمست استاندار جدید قم تصریح کرد: استان قم دارای ظرفیت های بالا و دارای جاذبه های ملی و فراملی است؛ از جمله این ظرفیتها، مضجع شریف حضرت معصومه(س) و وجود بزرگترین حوزه علمیه جهان تشیع در قم است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه خدمت به قم خدمت به اهل بیت(ع) است و قطعا مایه رضایت خدا خواهد بود، خاطرنشان کرد: بنا به فرمایش امام علی(ع)، یک مسئول از پاسخگویی به نیازهای مردم نباید احساس ضعف و خستگی کند و نباید هیچ مراجعه کننده ای بدون برطرف شدن مشکلش از محل خدمت یک مسئول بازگردد. اصولا یک مسئول باید بداند که هر مراجعه کننده به او، یک نعمت از نعمت های الهی است.

*استان قم جای کار بسیار دارد

در ادامه این جلسه، سیدمهدی صادقی، استاندار سابق قم هم به ایراد سخن پرداخت و ضمن تشکر از همراهی علما و مسئولان استان در دوران مسئولیت خود، ابراز داشت: استان قم، جای کار بسیار دارد و باید به این مهم توجه شود.

استاندار سابق قم که پس از ۴۰ سال بازنشسته شده است، در پایان از همسر خود هم قدردانی کرد.

*قم مرکز انقلاب اسلامی است

در ادامه این جلسه احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده مردم قم هم به ایراد سخن پرداخت و بیان کرد: به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان قم از زحمات صادقی، استاندار سابق قم تشکر کرده و به سرمست استاندار جدید قم خیر مقدم می گویم.

وی با بیان اینکه قم شهر بصیرت و عش آل محمد(ص) است، یادآور شد: قم مرکز انقلاب اسلامی و مرکز حوزه های علمیه جهان اسلام است و از این رو باید با توجه به ویژگی های آن، با تدبیر مناسب امور را به پیش برد.

*پاسخ استاندار قم به اظهارات معاون وزیر کشور

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور هم در این جلسه عتوان کرد: سرمست، استاندار جدید قم، علاقه مند بود که در مرکز و در وزارت کشور ادامه خدمت دهد و حتی خود من را واسطه کرد که با وزیر کشور صحبت کنم تا در مرکز بمانند اما بر خلاف میل خودشان، به دولت معرفی و به عنوان استاندار جدید قم انتخاب شدند.

البته این سخنان معاون وزیر کشور در همین جلسه توسط بهرام سرمست استاندار قم پاسخ داده شد و وی در سخنرانی خود گفت: مسئولیت استانداری استان های مختلف کشور به بنده پیشنهاد می شد که آنها را نمی پذیرفتم چون واقعا تمایلی به استاندار شدن نداشتم اما وقتی بحث استان قم مطرح شد، نتوانستم نه بگویم و این مسئولیت را با جان و دل و با افتخار پذیرفتم.

استان قم استانداری قم بهرام سرمست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر