کد خبر: 710725 A

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران با اعلام این خبر گفت:‌ همسر این مرد ۷۴ ساله که فردی تحصیلکرده و استاد دانشگاه بود، در سال ۹۴ به دلیل اختلاف طلاق گرفته، مهریه صد سکه ای خود و اجرت المثل سالهای زندگیش را درخواست کرد.

به گزارش ایلنا منوچهر رحمانی با اعلام کرد: اکبر به دلیل شکایت همسرش مبنی بر پرداخت مهریه در سن کهولت زندانی شده و از بهمن ماه سال ۹۵ در حبس به سر می برد.

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران ادامه داد: همسر این مرد ۷۴ ساله که فردی تحصیلکرده و استاد دانشگاه بود، در سال ۹۴ به دلیل اختلاف طلاق گرفته، مهریه صد سکه ای خود و اجرت المثل سالهای زندگیش را درخواست کرد.

وی افزود: اکبر به خاطر این شکایت از سال ۹۵ زندانی بود و مذاکرات متعدد برای حل این مشکل از سوی کارشناسان ستاد دیه استان بالاخره موجب شد شاکی به دریافت ۱۵ میلیون تومان رضایت دهد.

رحمانی همچنین گفت: پرونده این شکایت و استاد دانشگاه ۷۴ ساله با پرداخت ۱۵ میلیون تومان به همسر سابقش بسته شد ولی این موضوع حاکی از آن است علیرغم تدابیر مناسب قوه قضائیه و کاهش تدریجی تعداد زندانیان محکوم به پرداخت مهریه در ماههای اخیر که قیمت سکه روند صعودی داشت، شکایت‌ها منحصر به زوج‌های جوان نیست و گاه بین سالمندان نیز اتفاق می‌افتد.

بر اساس این گزارش، اکبر طی دو سال گذشته تقاضای اعسار از پرداخت صد سکه به صورت یک جا را ننموده و توان سپردن سند و اعزام به مرخصی را هم نداشت و ستاد دیه استان تهران جلسات و تماس‌های تلفنی متعددی داشت تا در نهایت همسر سابق اکبر به دریافت پانزده میلیون تومان رضایت داد.

منوچهر رحمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر