کد خبر: 710588 A

ناصری نژاد در تذکری:

نماینده مردم شادگان در مجلس با بیان اینکه ردیف انتقال آب از بودجه حذف شده است، گفت: انتقال آب، محیط زیست، جلگه خوزستان و زاگرس را نابود می کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مجید ناصری نژاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: برخی درباره اعتراضی که در روز ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ در صحن علنی مجلس به رئیس جمهور درباره انتقال آب از خوزستان شد، به گونه ای وانمود می کنند که گویی این اعتراض مشکلی ایجاد کرده و برخلاف مقررات و ناخوشایند بوده است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی افزود: تعجب می کنم از نماینده خوزستان که باید زبان مردم خوزستان باشد و اعتراض مردم خوزستان را به گوش مسئولان برساند، اما به گونه ای صحبت می کند که گویی ما اشتباه کرده‌ایم، باید گفت که ما اشتباه نکرده ایم و از سال ۸۴ که نماینده شادگان و خوزستان بوده ام، بحث انتقال آب مطرح بوده است.

وی با بیان اینکه خطرات این کار غیرقانونی و غیرمنطقی در جلسات مختلف از همان سال ۸۴ گوشزد شده است، ادامه داد: انتقال آب، محیط زیست، جلگه خوزستان و زاگرس را نابود می کند که همه این موضوع را قبول کرده اند و در چند ماه اخیر همه به این نتیجه رسیده اند که بحث انتقال آب منتفی و ردیف های انتقال آب از بودجه حذف شود که کار مهمی در این بخش صورت گرفت.

ناصری نژاد با تاکید بر اینکه عده ای می خواستند با لابی، فشار، اعمال نفوذ و استعفا روی این تصمیم مهم سرپوش و اثر بگذارند، اظهار داشت: نمایندگان خوزستان به دلیل ترس از لابی ها، اعمال نفوذ و مشکلات اعتراض و اعلام کردند که کار باید قانونی و منطقی باشد و نباید در کشور براساس نفوذ و لابی تصمیماتی اخذ شود که منطقه ای را نابود کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با انتقال آب، خوزستان و زاگرس نابود می شود، تصریح کرد: گفته می شود از زمان شیخ بهایی، برخی حقابه داشته اند که در پاسخ باید گفت ما از ابتدای خلقت حقابه داشته‌ایم.

ناصری نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر