کد خبر: 710455 A

در دیدار نماینده رهبر انقلاب با اسقف مسیحیان سوریه مطرح شد؛

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه در دیدار با اسقف مسیحیان سوریه به مناسبت آغاز سال جدید میلادی با بیان اینکه اسلام و مسیحیت متکامل همدیگرهستند نه متناقض یکدیگرگفت : ما همان طور که امت واحده‌ای هستیم، دشمنانمان هم نیز واحد هستند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله طباطبایی در دیدار با بطریک الیازجی گفت: اسلام و مسیحیت و همه ادیان متکامل هم دیگر هستند نه متناقض همدیگر، یعنی نقض نمی‌کنند همدیگر را بلکه همدیگر را کامل می‌کنند.

وی در ادامه افزود :یکی از ابعاد کمال و تکامل در میان ادیان آن بعد محبت و انسی است که میان اصحاب و ادیان مختلف وجود دارد و آنچه که دشمنان در این روزها از آن احساس خوف می‌کنند، همین محبت میان اصحاب و ادیان است .

آیت‌الله طباطبایی گفت : جمهوری اسلامی آنچه که از روز اول بر مبنای امام راحل و مقام معظم رهبری پی می‌گرفته، تشکیل ‌امتی متحد، یکپارچه اما متشکل از عقائد و مذاهب گوناگون بوده است که این  امت واحده می‌تواند جبهه شکست ناپذیری در مقابل دشمنان باشد و امروز اسرائیل غاصب از همین اتحاد و یکپارچگی می‌ترسد.

نماینده رهبر انقلاب در سوریه تاکید کرد : ما همان طور که امت واحده‌ای هستیم، دشمنانمان هم واحد است چرا که آن دشمنی‌هایی که در سال‌های اخیر در کشورهای مختلف به ویژه در سوریه ایجاد کردند و خساراتی را بوجود آوردند فقط برای شیعه نبود، بلکه مسیحیان هم در کلیساهایشان همین خسارت‌ها را دیدند و مورد حمله قرار گرفتند.

 

رهبر انقلاب سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر