کد خبر: 710185 A

بنیادی در نطق میان دستور:

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، خطاب به رئیس جمهور، ادامه داد: همراهی ما مجلسیان را خواستار بودید تا تیم اقتصادی تان تجدید قوا کند، این خواسته شما به مدد رای بی نظیر نماینگان صورت گرفت، اما آیا خواهید توانست روند کاهشی ارزش پول ملی که نقش پرچم دوم هر کشوری را دارد، متوقف کنید و ترمز قطار افسارگسیخته نقدینگی را بکشید.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهروز بنیادی  در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور، گفت: نزدیک به هشت ماه از خروج آمریکا از برجام گذشت و به نظر امیدی به برجام اروپایی هم نیست و حتی اگر عملیاتی شود آنچنان راهگشا نخواهد بود، دو عضو دیگر گروه ۱+۵ فقط اوضاع را رصد کردند تا موعد تحریم‌های آبان ماه برسد، حال سوال این است که با این شرایط و بعد از بروز آثار اولیه تحریم‌ها چه آثار دیگری را باید در زندگی آینده مردم چشم انتظار باشیم؟

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، خطاب به رئیس جمهور، ادامه داد: همراهی ما مجلسیان را خواستار بودید تا تیم اقتصادی تان تجدید قوا کند، این خواسته شما به مدد رای بی نظیر نماینگان صورت گرفت، اما آیا خواهید توانست روند کاهشی ارزش پول ملی که نقش پرچم دوم هر کشوری را دارد، متوقف کنید و ترمز قطار افسارگسیخته نقدینگی را بکشید.

بنیادی یادآورشد: نکند به نقشه اقتصاد جهانی ونزوئلای دیگر اضافه شود و شاهد رکود تورمی شدید باشیم که در این صورت اشتغال و صنعت و تولید قربانی خواهند شد.

وی خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: شما نمی دانید که هزینه های افزایش یافته تحریم ها را عملا مردم و بخش خصوصی باید بپردازند، اگر نمی دانید وای بر ما و اگر می دانید چرا با پیچیده تر کردن رویه های تجاری و قیمت گذاری مزد رنج های آنها را می دهید، بجای آنکه اقتصاد را چابک‌تر و فعالیت اقتصادی را جذابتر کنید، متاسفانه بانک مرکزی و تعدادی از وزارتخانه های شما اقتصاد را بمباران بخش نامه ای کرده اند.

بنیادی افزود: هیچ می دانید در ماه‌های گذشته چند لایه بر رویه های تجارت خارجه اضافه شده است؟ مگر تیم اقتصادی شما نمی داند که باید تاب آوری اقتصاد را در برابر شوک های بیرونی افزایش دهد؟ پس چرا فضای کشور مملو از نااطمینانی است و هیچ کس قادر به پیش بینی آینده کوتاه مدت نیست؟

وی اظهار کرد: سوالی که هنوز هیچ پاسخی برای آن نیافته ایم تداوم افزایش و یا حداقل عدم کاهش قیمت ها در عین کاهش نسبی قیمت ارز است، دردآور آنکه در این فشار اقتصادی افرادی شکم سیر برای مردم تجویز نسخه شفابخش اشکنه و لوم کرده و نمک بر زخم ناسور پر درد مردم می پاشند و مکرر بر علیه نمایندگان هم لجن پراکنی می کنند.

بنیادی خطاب به رئیس جمهور یادآورشد: با وجود همه مشکلاتی که تنها به گوشه ای از آنها اشاره کردم هنوز هم مردم بهترین راه حل ها را به شما می دهند، ۱- بازسازی امید و بازگرداندن اعتماد به جامعه و تقویت سرمایه اجتماعی، بدانید که اگر امروز مردم وارد خیابان ها نمی شوند ناشی از شعور بالای سیاسی، اجتماعی و حس وطن پرستی آنها است.

وی بیان کرد: پرهیز از امنیتی کردن اعتراضات صنفی و مدنی تا فریادهای خفته برملا کردند و آزادی بیان و نقدها محدود به درون جمجمه ها نگردد، بکارگیری و اعتماد به جوانان با تقوا و عاشق وطن، حمایت همه جانبه از کارگران در بند استثمار برخی از شرکت های خصولتی، به حداقل رساندن دخالت ها در سبک زندگی فردی و اجتماعی مردم، تامین آزادی مطبوعات و حذف سانسور و نجات فرهنگ مومیایی شده سرزمینمان از بندهایی که دورتادور آن را گرفته است، واگذاری مدیریت بازار به اصناف مومن و بخش خصوصی امین و صدیق.

بنیادی خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: در زمان تحریم ها عدم داشتن دوست واقعی به همه ما ثابت شد نه استعمار سرخ و سیاه نه اژدهای زرد هیچ کدام قدمی اساسی برای ما برنداشته و فقط تماشاچی خوشحال مبارزه ما با آمریکا بوده و خواهند بود، برچسب فرانسه، انگلیس، دانمارک و ایتالیا را در همین زمان در بحث تروریسم، مواد مخدر و مخالفتشان با تنها سلاح دفاعیمان را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: روسیه هم با دادن چراغ سبز به رژیم جعلی اسرائیل تماشاچی بمباران پایگاه های مدافعان مقاومت ما در سوریه است و هدف اصلی خود در بازار نفت و گاز جهان را که خارج کردن ایران از این بازار است را به خوبی تعقیب می کند، چینی ها هم با کوچکترین فشار آمریکا از ادامه سرمایه گذاری در پارس جنوبی خودداری کردند و آمریکا هم با همدستی رژیم صهیونیستی و ریال های صعودی به دنبال بردن مجدد پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل است و تاکنون دو بار این نمایش را روی صحنه آورده است تا بتواند با هماهنگی پنهانی با سایر اعضای گروه ۱+۵ هدف نهایی خود را که تشکیل خاورمیانه جدید و تجزیه کشورهای منطقه است را عملی کند نکند ما در دام جنگ زرگری این قدرت ها آسیب جدی تری را ببینیم.

بنیادی گفت: همه این ها و بنابر گزارش آسیب شناسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی یعنی حاکمیت باید تدبیر قهرمانانه دیگری برای پیشگیری از آسیب جدی به زیرساخت های صنایع بزرگ کشور همچون نفت، گاز، معادن و خودرو بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به رئیس جمهور، گفت: باید بدانید که تمایل ابرقدرت های جهان برای گفت و گو و رابطه بدون پیش شرط با ما به معنی صحه گذاشتن بر ابرقدرت بودن ما است، که این قدرت برخواسته از حضور مردم در دل می باشد و خداروشکر که این ملت تاکنون پای تمام سختی ها ایستادگی کرده، اما نکند خدای ناکرده ادامه این گونه سیاست خارجی و داخلی شیرینی ابرقدرتی ما و لبخند شیرین شما را که لبخند همه ملت ایران برای چرخیدن همزمان چرخه اقتصاد و سانترفیوژها بود تلخ نماید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بعضی تندرویان و فرصت طلبان ابله یعنی همان دشمنان خانگی و طبقه مرفه حق نشناس به ناحق از مال همین ملت به آلاف و علوفی رسیده اند منتظر پایان آرام روحانی هستند، ولی ما منتظریم تا این آپاندیسیت های نفوذی نظام را جراحی کنیم و تصمیم بزرگی بگیریم تا یکپاچگی ملت را حفظ کنیم خود را از زیر سلطه دولت در سایه خارج کنید و بدانید همیشه صداقت بر وفاداری افضل است و ملت حاکم صادق خود را پشتیبان خواهد بود، حال که قرار است گوشه ای از تاریخ بزرگ کشور ایران را بنویسید و نام خود را در کنار امیرکبیرها و مدرس ها و مصدق ها ماندگار کنید و بدانید مردم سالاری با تغییر زنده خواهد ماند.

بهروز بنیادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر