کد خبر: 709169 A

شریف‌پور:

یک ناینده مجلس گفت: دشمنان خارجی و اذناب داخلی آن بدانند این ملت در حفاظت از انقلاب خود مصمم بوده و از آن عدول نخواهند کرد؛ غافلین نیز بدانند که بیش از این آب در آسیاب دشمن نریزند زیرا در این دنیا مذموم امت اسلامی و در آخرت پاسخگو خواهند بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عین‌الله شریف‌پور در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ۹ دی ماه را روز بصیرت امت اسلامی و میثاق با رهبری دانست و گفت: این روز مصادف است با حضور شکوهمند مردم همیشه در صحنه در پاسخ به گروه های معاند و حرمت شکنان به دسته های حضرت اباعبدالله الحسین (ع)؛ امروز یادآور فرمایش معمار کبیر انقلاب اسلامی است که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی افزود: دشمنان خارجی و اذناب داخلی آن بدانند این ملت در حفاظت از انقلاب خود مصمم بوده و از آن عدول نخواهند کرد؛ غافلین نیز بدانند که بیش از این آب در آسیاب دشمن نریزند زیرا در این دنیا مذموم امت اسلامی و در آخرت پاسخگو خواهند بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تبریک سال نو میلادی به هموطنان مسیحی و نمایندگان اقلیت دینی در مجلس، تصریح کرد: خداوند را شاکریم که یک بار دیگر آمریکا و اذناب آن در منطقه را با خروج نیروهای آن از خاک سوریه و افغانستان به خاک ذلت و خواری نشاند و بارقه پیروزی حق بر باطل را در دل مستضعفین و مسلمانان جهان روشن نمود.

شریف پور ادامه داد: آمریکا، غرب و اذناب آنان در منطقه بدانند چنانچه در این رهگذر دست از پا خطا کنند خلیج همیشه فارس و حریم امن ایران عزیز را به گورستان دشمنان اسلام، انقلاب و ایران تبدیل خواهیم کرد و بدانند ملت ولایی و بسیجیان ولایت مدار در حفاظت از حریم نظام الهی-ولایی خود متحد هستند و در این راه به عهدی که با معمار کبیر انقلاب و مقام عظمای ولایت بسته اند، باقی هستند.

این نماینده مجلس در مورد مشکلات حوزه انتخابیه خود، گفت: آقای روحانی مگر شما در سال جاری ندای اعتراض مردم را در افزایش عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان را نشنیده اید؟ مگر در شهرهای مرزی، مردم سفره خالی پهن نکرده اند؟ چه لزومی داشت در بودجه سال ۹۸ مجددا عوارض خروج از کشور را مضاعف کنید؟

وی ادامه داد: مگر مرزها را نبستید؛ مگر بازارچه های مشترک مرزی را در حالت اورژانسی قرار نگرفته اند؛ فلذا بنده از کمیسیون محترم برنامه و بودجه و دیگر کمیسیون های تخصصی و کمیسیون تلفیق بودجه درخواست دارم به خاطر توجه به معیشت مرزنشینان و رعایت عدالت اجتماعی در ارتباط با کاهش عوارض خروج از کشور، اهتمام لازم را به کار برند.

وی بیان کرد: چرا عوارض خروج از کشور برای مسافران با پروازهای هوایی و مسافران زمینی یکسان دیده شده است؛ فلذا بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده خواهان آن هستیم که عوارض خروج از کشور براساس این مصوبه محاسبه و اعمال گردد.

شریف پور خواستار اعمال فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافته و حق مرزی برای معلمان و کارگران شاغل و بازنشسته در منطقه آزاد ماکو شد و توضیح داد: این حق در مناطق آزاد دیگر اعمال شده است؛ ضمنا لازم می دانم که وجود این مناطق در معیشت کارمندان و معلمان عزیز تاثیرگذار نبوده و نمی باشد و این حق صرف واقع شدن در مناطق مرزی ساری و جاری است.

این نماینده مجلس بر لزوم همسان سازی حقوق نیروهای قراردادی آموزش و پرورش، اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و افزایش حقوق معلمان بازنشسته بر اساس نرخ تورم واقعی تاکید کرد و از وزیر کشور خواست روستاهای واقع در منطقه قرمز مرزی را تعیین تکلیف کند و توضیح داد: آقای وزیر کشور شما با تعیین مناطق زرد و سفید و قرمز باعث شدید روستاهای واقع در مناطق مرزی نتوانند از خدماتی که براساس قانون می بایست دریافت کنند، برخوردار باشند.

شریف پور با تاکید بر پیش بینی و افزایش سقف وام های ازدواج و کارت یارانه جهت دریافت کالاهای اساسی براساس نرخ تورم واقعی و کاهش ارزش پول ملی، به وزیر نیرو در خصوص تعیین تکلیف ساکنین واقع در محدوده رودخانه عدن در شهر پلدشت تذکر و ادامه داد: تخصیص در قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از محل یک و نیم میلیارد دلار صندوق توسعه ملی الزامی است زیرا سقف این تسهیلات می بایست براساس تغییرات نرخ ارز از ۱۲ هزار میلیارد تومان به ۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش داشته باشد.

وی تاکید کرد: استان آذربایجان غربی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل فعالیت های مسلحانه گروهک ها و احزاب معاند و مضاعف بر آن در جنگ تحمیلی به عنوان منطقه جنگی تلقی می گردد لذا باید بدانیم شاغلین دیروز بازنشستگان امروز ما هستند وبراساس ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مستحق دریافت فوق العاده جنگی می باشند و این در حالی است که براساس ماده ۶۸ قانون خدمات مدیریت کشوری، این ردیف فقط برای کارکنان شاغل در مناطق جنگی در نظر گرفته شده است؛ در حالیکه مردم حوزه انتخابیه امهنوز هم غربی شاهد ریخته شدن خون فرزندان خود به عنوان حافظان امنیت هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: ثبت سهم واردات در مناطق محروم که ثبت سفارش براساس قانون در مناطق آزاد برخلاف برنامه است لذا از وزیر صمت درخواست داریم نسبت به اعلام لیست کالاهای واجد شرایط ورودی به مناطق آزاد تصمیم گیری کنند.

عین الله شریف پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر