کد خبر: 709096 A

سفیر روسیه در سازمان ملل:

سفیر روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که تاکنون هیچ سندی مبنی بر تخطی‌ و قانون‌شکنی ایران به شورای امنیت ارائه نشده و بنابراین توجیهی جهت اعمال ممنوعیت‌های جدید علیه ایران وجود ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از اردوپوینت، «واسیلی نبنزیا»، سفیر روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که تاکنون هیچ اطلاعات و مدرکی که نشانه‌ای از  سرپیچی و تخطی ایران از قوانین بین‌المللی محسوب شود، به شورای امنیت ارائه نشده و در نتیجه توجیهی برای تصویب و اجرایی شدن ممنوعیت‌های جدید علیه ایران وجود ندارد.

 نبنزیا همچنین اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا احتمالا در تلاش است تا ممنوعیت‌های بیشتری بوسیله شورای امنیت علیه ایران به کار گیرد. این در حالی است که هیچ توجیهی برای این کار وجود ندارد.

سفیر روسیه در سازمان ملل در ادامه گفت: ما این حدس و امکان را که ایالات متحده آمریکا ممکن است قطعنامه جدیدی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند، هرگز نادیده نمی‌گیریم.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه قطعنامه جدیدی علیه ایران این موضوع را توجیه خواهد کرد که آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای، قطعنامه ۲۲۳۱ و بند ۲۵ قانون سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.

این مقام روسی در ادامه  سخنان خود گفت: به سهم خودم بر این موضوع تاکید می‌کنم که تاکنون کشوری نتوانسته است سند و مدرکی  مبنی بر سرپیچی و تخطی ایران به شورای امنیت تحویل دهد.  پس کاملا بی‌معنی  است که درباره اعمال اقدامات و مقررات سختگیرانه علیه تهران بخواهیم حتی صحبت کنیم.

ایران روسیه سازمان ملل شورای امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر