کد خبر: 708258 A

کواکبیان در مراسم یادبود قربانیان واژگونی اتوبوس دانشجویان:

نماینده تهران در مراسم یادبود قربانیان حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات گفت: امیدواریم این واقعه مایه عبرت شود و اشکالی ندارد که مسئولان هم حداقل یک عذرخواهی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم یادبود دانشجویان جانباخته حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات، بعد از ظهر امروز با حضور علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی، محمدباقر قالیباف، مایلی‌کهن سر مربی تیم‌های فوتبال، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مصطفی کواکبیان نماینده مجلس شورای اسلامی، رضا مسعودی رئیس دانشگاه علوم و تحقیقات بعد از ظهر امروز در مسجد نور ولایت سوهانک برگزار شد.

مصطفی کواکبیان نماینده مجلس در این مراسم یادآور شد: در این حادثه ۱۰ نفر از دانشجویان که دنبال دانش بودند قربانی و همچنین تعداد زیادی نیز مصدوم شدند. من هم خدمت خانواده‌هایشان تسلیت عرض می‌کنم. البته مسئولان دانشگاه آزاد و علوم تحقیقات باید حتما این واقعه را ریشه‌یابی و مسئله را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: بحث دیگری که مطرح بوده این است که چرا تله‌کابین‌هایی که قبلا قرار بود راه‌اندازی شود راه‌اندازی نشده‌اند.

کواکبیان اضافه کرد: اتوبوس‌های فرسوده که دیگر نسل‌شان باید از بین رفته باشد مورد استفاده قرار گرفته است و نمی‌دانیم چطور از این‌ها استفاده می‌کردند. برخی خانواده‌ها به ما نماینده‌ها مراجعه می‌کنند و می‌گویند که ما به موقع شهریه‌ها را می‌دهیم اما انتظار داریم که بهترین امکانات نیز به بچه‌ها ارائه شود.

 وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم این واقعه مایه عبرت شود و اشکالی ندارد که مسئولان هم حداقل یک عذرخواهی داشته باشند.

امیدوارم این‌ حوادث دیگر در کشور رخ ندهد

فرمانده سپاه تهران در این مراسم بیان کرد: من هم عرض تسلیت به جامعه دانشگاهی و خانواده کسانی که در این حادثه عزیزان‌شان را از دست داده‌اند دارم و برای کسانی که در حال  حاضر در بیمارستان هستند آرزوی سلامتی ‌می‌کنم.

سردار یزدی افزود: امیدوارم این‌گونه حوادث دیگر در کشور رخ ندهد و مسئولان زین پس دقت کافی در همه زمینه ها داشته باشند.

مسئولان باید زوایای این حادثه را بررسی کنند

مشاور فرهنگی علی اکبر ولایتی رئیس هیئت امنای و هیئت موسس دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم یادبود دانشجویان علوم تحقیقات در جمع خبرنگاران گفت: این حادثه بسیار تاسف‌بار و دلخراش بوده و باید درس عبرتی برای دانشگاه‌های دیگر شود.

حمیدرضا مقدم‌فر ادامه داد: باید دست به دست به دست هم بدهیم تا دیگر چنین حوادثی اتفاق می‌افتد. مسئولان باید زوایای این حادثه را بررسی کنند تا دیگر چنین اتفاق نیفتد و باید ریشه‌یابی درستی از این وضعیت به عمل بیاید.

مقدمی‌فر با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های کشور در این حوزه وارد عمل شده‌اند، گفت: مسئولان امر درباره ناوگان دانشگاه آزاد واحد علوم‌وتحقیقات دستور دادند سرویس‌های فرسوده از میان برداشته شود و سرویس‌های جدید تولید شوند. باید این موضوع را جبران کنیم اما باید دست به دست هم بدهیم.

در ادامه صحبت‌های مقدمی‌فر یکی از دانشجویان عنوان کرد: مگر پیش از این حادثه ما بارها و بارها عنوان نکرده بودیم که خودروها فرسوده هستند و باید تعویض شوند که مقدمی‌فرد هیچ پاسخی به دانشجو نداد و محل را ترک کرد.

در این مراسم ضمن ادای احترام به جانباختگان حادثه دردآور واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات، با قرائت فاتحه یاد و خاطره دانشجویان جانباخته گرامی داشته می شود.

کواکبیان حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر