کد خبر: 707754 A

ترامپ تصور می‌کرد می‌تواند روی ترکیه به عنوان یک همراه مهم در تحریم و فشار علیه ایران حساب کند که با صحبت‌های اخیر اردوغان احتمالا این امیدواری از بین رفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از اویل پرایس، بعد از آنکه آمریکا به صورت غیر منتظره اعلام کرد که سربازان آمریکایی به زودی سوریه را ترک می‌کنند، ترکیه اعلام کرد که در بازی تحریم‌ها علیه ایران شرکت نخواهد کرد.

بر اساس گزارش «عبدالله بوزکورت» روزنامه‌نگار از متن ترجمه شده سخنان رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در جلسه با حسن روحانی رییس‌جمهور ایران، اردوغان اظهار کرده که از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت نخواهد کرد.

اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، گفته  که ترکیه از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت نخواهد کرد.

وی گفت این اتفاق  امنیت و ثبات منطقه را به خطر می‌اندازد، او همچنین متعهد شده  اقدامات لازم  را برای کم کردن تاثیر تحریم‌ها بر تجارت بین دو کشور انجام دهد و از ایران در روزهای سخت حمایت کند.

این در حالی است که هفته گذشته بین دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا و رجب طیب اردوغان در مورد حضور کردها و نیروهای آمریکایی، مکالمه تلفنی صورت گرفت.

ایالات متحده به ترکیه به عنوان یک مهره کلیدی در منطقه نیاز دارد. از طرفی به اعتقاد تحلیلگران، بدون وجود و حمایت اردوغان از تحریم‌ها، ایران قادر خواهد بود برای مدت طولانی بر فشارها غلبه کند.

خروج آمریکا از سوریه یک امتیاز مهم برای ترکیه محسوب می‌شود.از طرف دیگر هم ترامپ تصور  می‌کرد می‌تواند روی ترکیه به عنوان یک همراه مهم در تحریم و فشار علیه ایران حساب کند که با صحبت‌های اخیر اردوغان احتمالا این امیدواری از بین رفته است.

ایالات متحده ایران بازی تحریم ها علیه ایران ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر