کد خبر: 707608 A

وزیر نفت:

وزیر نفت با بیان اینکه قیمت فروش هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال آینده ۵۴ دلار پیش‌بینی شده که متعادل است، تاکید کرد: قیمت حامل‌های انرژی سال آینده تغییر نمی‌کنند.

به گزارش ایلنا، بیژن زنگنه، با اشاره به وضعیت نفت در لایحه بودجه ۹۸ گفت: دولت به دنبال کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در بودجه است به همین دلیل درآمد مالیاتی در سال آینده افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: اگرچه در میان کشورهای عضو اوپک بودجه ایران کمترین وابستگی را به نفت داشته و در مقایسه با کشورهای همسایه وضعیت خوبی دارد اما سیاست کلان کشور کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی است.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه شرایط فعلی فرصتی است که ما از آن به درستی استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: در بخش هزینه‌های بودجه باید تحولاتی ایجاد شود و براساس صحبت های رییس جمهور باید با اصلاح ساختار به دنبال کاهش هزینه‌‌ها باشیم.

زنگنه ادامه داد: باید با همت و اراده قوی کشور را از شرایط خطیر کنونی خارج کنیم تا دشمنان به اهداف شوم خود نرسند.

وی در پاسخ به این سوال که با اصلاحات انجام گرفته در لایحه بودجه وابستگی به نفت کاهش پیدا کرد، تصریح داد: این بخش تغییر چندانی نداشت اما هزینه‌ها تا حدودی کاهش پیدا کرد.

وزیر نفت با بیان اینکه قیمت فروش هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال آینده ۵۴ دلار پیش‌‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: در برخی موارد قیمت برآورد شده در بودجه سالانه تغییر می‌‌کند به طور مثال در سال جاری هر بشکه نفت بیش از ۷۰ دلار به فروش می‌‌رسد در حالی که در بودجه ۵۵ دلار پیش‌‌بینی شده بود اما ۵۴ دلار برآورد شده برای سال آینده متعادل است.

زنگنه اضافه کرد: در لایحه بودجه سال آینده قیمت حامل‌های انرژی تغییری نکرده است.

بیژن نامدار زنگنه بیژن زنگنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر