کد خبر: 707571 A

در پیامی؛

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پیامی رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام سردار سرلشکر پاسدار سیّد یحیی صفوی به این شرح است:

اِنَا لله و اِنَا اِلیه راجِعون 

رحلت جانگداز عالم ربانی و فقیه مجاهد، مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت‌‌الله العظمی سیدمحمود هاشمی شاهرودی موجب تالم و اندوه فراوان است. 

فقدان آن مرجع انقلابی ضایعه‌‌ای بزرگ و دردناک برای حوزه‌‌‌های علمیه و دو ملت شریف و بزرگ ایران و عراق به شمار می‌رود. ایشان یکی از ستون‌‌‌های فقهی، علمی و اخلاقی حوزه‌‌‌های علمیه و مرجع تقلید بیدار و روشن‌بین برای ملت ایران و عراق بود. 

حضور و نقش‌‌‌آفرینی آن عالم وارسته در اوان انقلاب اسلامی و همراهی با حضرت امام خمینی (ره) در آن دوران پر فراز و نشیب و ایفای مسئولیت‌‌‌های مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی از جمله ده سال ریاست موفق قوه قضائیه، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضویت در شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، از این مرجع تقلید و سالک الی الله، شخصیتی توانمند، آگاه، مدیر و مدبر ساخته بود. 

اینجانب این مصیبت بزرگ را به محضر حضرت ولیعصر (عجل‌‌‌الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری (مدظلّه العالی)، مراجع عظام بزرگوار و علمای اعلام، فضلا و طلاب پاک‌نهاد حوزه های علمیه و خاندان مکرم و فرزندان ارجمند ایشان و عموم مردم شریف ایران و عراق تسلیت و تعزیت عرض نموده و از ذات اقدس ربوبی برای آن فقیه انقلابی، مجاهد و صبور، رحمت واسعه الهی و هم‌‌نشینی با اجداد طاهرینش را مسئلت می‌نمایم.

سرلشکر فیروزآبادی سردار صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر