کد خبر: 707544 A

با حضور وزیر دفاع؛

وزیر دفاع با حضور در بیمارستان فوق تخصصی شهید چمران چند مجتمع درمانی جدیدالاحداث شامل بخش‌‌‌های ناباروری، مرکز پایش سلامت و بخش جدید مرکز فیزیوتراپی را افتتاح کرد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی با حضور در مراسم افتتاح و توسعه بخش‌‌‌‌های درمانی بیمارستان فوق تخصصی شهید چمران وزارت دفاع با تشکر و قدررانی از زحمات پزشکان، پرستاران، مسئولان و کارکنان این بیمارستان گفت: کادر درمانی بیمارستان چمران تلاشگرانی هستند که در سنگر ارائه خدمات به نیروهای مسلح از هیچ کوششی فروگذار نمی‌‌‌کنند.

وی با اشاره به قدمت این بیمارستان و زیرساخت‌‌‌‌های محدود ساخته شده در سال‌‌‌های قبل اظهار داشت: بحمدالله با تلاش و کوشش مسئولان سازمان صنایع دفاع، بنیاد تعادن وزارت دفاع، گروه مهندسی و بهداشت و درمان وزارت دفاع، زیرساخت‌‌‌ها و بخش‌‌‌های درمانی روزبه‌‌‌روز متناسب با نیاز پرسنل نیروهای مسلح توسعه پیدا کرده است.

وزیر دفاع با بیان مسئولیت خطیر بیمارستان فوق تخصصی شهید چمران در امر خدمات‌‌‌دهی به نیروهای مسلح و خانواده آنها تصریح کرد: کارکنان و خانواده نیروهای مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی، سپاه و نیروی انتظامی انتظار دارند به سبب ماهیت وزارت دفاع که رسالت پشتیبانی از نیروهای مسلح در بخش صنعت و خدمات را عهده‌‌‌‌دار است، خدمات ویژه و شایسته‌‌‌ای دریافت کنند و این موضوع وظیفه کادر درمانی بیمارستان چمران را دو چندان می‌‌کند.

حاتمی با بیان اینکه سلامت نیروی انسانی به عنوان مهمترین عنصر رزم در جنگ و دفاع از هر چیز دیگری مهمتر است، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح سرمایه‌‌‌های انسانی هستند که در دفاع از کیان ایران اسلامی مجاهدانه جانفشانی می‌‌کنند و بر این اساس شایسته است خدمات درمانی مطمئن و در شأن به آنها ارائه شود. 

وی با بیان اینکه مسئولان درمانی نیروهای مسلح باید در کنار درمان «مدیریت راهبردی سرمایه‌‌‌های انسانی نیروهای مسلح» را نیز مد نظر قرار دهند، ابراز داشت: عملکرد مناسب بیمارستان در بخش‌‌‌های مختلف باعث ایجاد انگیزه، افزایش اعتماد به نفس و کاهش دغدغه‌‌‌های سرمایه‌‌‌های انسانی در بخش‌‌‌های مختلف نیروهای مسلح خواهد شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه بیمارستان و سایر بخش‌‌‌‌های خدماتی وزارت دفاع به عنوان نمادی از نیروهای مسلح در معرض دید عموم مردم قرار دارد عنوان کرد: انضباط، همت مضاعف، دلسوزی، تکریم و احترام خاص و همچنین عدالت در خدمات‌‌‌‌‌دهی به همه مراجعه‌‌‌کنندگان از مهمترین مواردی است که مسئولان بیمارستان و سایر بخش‌‌‌های ارائه‌‌‌کننده خدمات مردمی در وزارت دفاع باید سرلوحه‌‌‌کار خویش قرار دهند. 

حاتمی با بیان اینکه بخش‌‌‌های بیمارستان باید متناسب با نیاز نیروهای مسلح تجهیز و به‌‌روز شود، یادآور شد: مخاطرات، اتفاقات و حوادثی که نیروهای مسلح را تهدید و با چالش مواجه می‌‌‌کند، بسیار متفاوت‌‌‌تر از سایر مردم است. از این‌‌رو لازم است تجهیزات و امکانات بیمارستان‌‌های نیروهای مسلح به لحاظ تخصصی متناسب با نیاز نیروهای مسلح باشد.

وی افزود: افزایش امکانات، تجهیزات و توسعه زیرساخت‌‌‌ها و بهره‌‌مندی از منابع و سرمایه‌‌‌های مولد باید توام با کاهش هزینه و رعایت صرفه‌‌جوئی‌‌های مبتنی بر استاندارهای اقتصاد مقاومتی باشد و به‌‌‌حمدالله امروز وزارت دفاع با صرفه‌‌جوئی ۶۲ درصدی در بخش آب و انرژی پیشگام عرصه استفاده بهینه و مصرف درست از منابع است.

وزیر دفاع ضمن بازدید از بخش‌‌های جدید و توسعه‌‌‌یافته بیمارستان فوق‌‌تخصصی چمران، چند مجتمع درمانی جدیدالاحداث شامل بخش ناباروری، مرکز پایش سلامت، و بخش جدید مرکز فیزیوتراپی را افتتاح کرد.

گفتنی است پروژه‌‌های افتتاح شده شامل دو مجتمع به مساحت ۲۵۰۰ متر بنا شامل بخش‌‌‌‌های انبار بزرگ داروئی، استراحتگاه همراهان بیمار و پرستاران، پاویون پزشکان، سالن آموزش، بخش فیزیوتراپی، زنان و زایمان و نازائی و معاونت پیشگیری و ارتقاء سلامت و طب کار بوده است.

وزارت دفاع امیر سرتیپ امیر حاتمی امیر حاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر