کد خبر: 707436 A

نقوی حسینی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم ورامین تاکید کرد: همسان سازی و مناسب سازی حقوق بازنشستگان تکلیف قانونی دولت است و باید با اعتبار قابل توجهی در سال ۹۸ این اقدام عملیاتی شود.

به گزارش ایلنا، مجلس شورای اسلامی سید حسین نقوی حسینی  در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: مسیر تهران به ورامین، قرچک و پیشوا در شبانه روز ۱۲۰ هزار تردد دارد و این مسیر گاهی گره های ترافیکی حدود یک ساعته دارد که قرار شده وزیر راه و شهرسازی اقداماتی در این باره انجام دهد که در این راستا بازسازی و علامت گذاری جاده ضروری بوده، چرا که مردم در این جاده تصادف کرده و خسارات مالی و جانی وارد می شود که وزیر جدید باید اصلاح این جاده را پیگیری کند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری خطاب به وزیر نیرو با بیان اینکه انتقال آب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین تعهد دولت است، بیان کرد: تمام آب های رودخانه های دشت ورامین برای سیراب کردن مردم تهران اختصاص یافته و از طریق سد ماملو، لار و لتیان به تهران منتقل می شود که دولت متعهد شده آب تصفیه شده فاضلاب جنوب تهران را به دشت ورامین انتقال دهد و خط دوم آن پروژه باید احداث و روند این پروژه تسریع شود.

وی در تذکر دیگری خطاب به رئیس جمهور ادامه داد: رئیس جمهور سفرهای خود را به شهرستان های استان تهران از جمله ورامین، قرچک و پیشوا تسریع کند، چرا که آقای روحانی به هیچیک از شهرستان های استان تهران سفر نداشته در حالی که ۴ میلیون نفر در شهرستان های استان تهران سکونت داشته و مطالبه آنها سفر رئیس جمهور به شهرستان های استان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ انتظار دارند که وضعیت بازنشستگان در بودجه سال آینده را لحاظ کنند، اظهار داشت: همسان سازی و مناسب سازی حقوق بازنشستگان تکلیف قانونی دولت است و باید با اعتبار قابل توجهی در سال ۹۸ این اقدام عملیاتی شود، به ویژه در حوزه بازنشستگان وزارت دفاع، نیروهای مسلح و فرهنگی که شرایط مصیبت باری دارند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس تصریح کرد: طرح رتبه بندی معلمان با هدف برداشتن گام مهمی برای ارتقای جایگاه و منزلت معلمان طراحی شده که باید در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس به آن توجه شود.

 

 

بودجه حقوق دولت وزارت دفاع مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر