کد خبر: 707353 A

صالحی:

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام علی اکبر صالحی به شرح زیر است:

اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إِلَیهِ راجِعون 

با نهایت تأسّف و تأثر، خبر ارتحال عالم ربّانی و فقیه صمدانی، حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی، رییس اسبق قوۀ قضاییه و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را دریافت نمودم.

آن عالم وارسته که عمر پر بار خود را در راه ترویج معارف و تعالیم مکتب اهل بیت (علیهم‌السلام) و غنا بخشیدن به گنجینۀ و میراث فقه اسلامی سپری کرد، در زمرۀ یکی از مبرّزترین شاگردان و تربیت‌یافتگان مدرسۀ فکری شهید والامقام آیت‌الله سیّد محمّد باقر صدر قرار داشت. آن عالِم عامل، افزون بر مجاهـدت مستمر در راستـای صیانت و حراست از حریم آموزه‌هـای بلنـد دینی و اسلامی، از حضور در میدان جهاد سیاسی نیز غافل نماند و با تأسّی به سیرۀ حضرت امام خمینی(ره)، تلاش در مسیر تحقّق اهداف نهضت اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی را وجهۀ همّت خویش قرارداد و در طول چهار دهۀ گذشته نیز در جایگاه‌ها و مناصب گوناگون، نسبت به خدمت خالصانه و مجدّانه به‌نظام مقدّس اسلامی، اهتمام نمود.

اینجـانب ضمن عرض تسلیت به مقام معظّم رهبری(مدظله‌العالی)، ریاست محترم جمهوری و عموم ملّت شریف و قدرشناس ایران به ویژه خانـدان معزّز و مکرّم هاشمی شاهرودی، از درگاه ایزد متعـال برای آن فقید سعید، علـوّ درجات مسئلت می‌ نمایم.

علی اکبر صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر