کد خبر: 707331 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب توییتر خود نوشت: به عنوان عضو کابینه و به دعوت رییس‌جمهور پیش‌قدم نقادی اصلاحات ساختاری بودجه می‌شوم.

به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری جهرمی در رشته توییتی نوشت: امروز و در صحن علنی مجلس، رئیس جمهور از لزوم شفاف سازی در بودجه و ضرورت توسعه دولت الکترونیک سخن گفتند و نقادان را به نقادی و افکار عمومی را به حمایت از اصلاحات ساختاری دعوت کردند. در پاسخ به این دعوت به عنوان عضو کابینه پیش‌قدم می‌شوم.

وی ادامه داد: از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست.پیشنهاد استفاده بهینه ازباندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ که صرفه‌جویی گسترده در هزینه‌های سرمایه‌گذاری و نیز قدرت خلق ثروت چند هزار میلیاردی را داشت ونیز پیشنهاد تعیین تکلیف داکتها و سیم مسی که انحصار کنونی آن،مانع توسعه است.

وزیر ارتباطات همچنین نوشت: از این دو پیشنهاد برای بررسی، یکی به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شد و دیگری به کمیسیون فرعی اقتصاد. این یعنی یکسال از دست دادن زمان؛ 

وی افزود:  درآمدهای دولت در حوزه ارتباطات همان ۶۴۰۰ میلیارد سال ۹۷ تعیین شده است.پیش بینی تحقق این درآمد در سال ۹۷، ۵۲۰۰ میلیارد تومان است‌.پیش‌بینی ابتدایی ما برای ۹۷ همان ۵۲۰۰ بود که در قانون ۶۴۰۰ دیده شد.امسال سقف بودجه واقعی تر دیده شده، ممکن است با برخی تصمیمها این عدد هم محقق نشود.

آذری جهرمی در پایان نوشت: مطابق مصوبه مجلس، همه درآمدهای حوزه ارتباطات بایستی در توسعه زیرساختهای آن هزینه شود.در قانون سال قبل،به ۳۹٪ تقلیل یافت. سال گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال لحاظ شده که تخصیص کنونی آن "صفر" است.امسال اسما ۵۰٪ اعتبارات بازخواهد گشت هر چند رسما را خدا میداند.

 

 

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محمدجواد آذری جهرمی بودجه ۱۳۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر