کد خبر: 707110 A

از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور؛

معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی از تهیه صورتحساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور و تقدیم آن به هیأت دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید رحمت‌اله اکرمی با اعلام این خبر گفت: با وجود تمدید دو ماهه مهلت جذب و ارائه صورتحساب دریافت و پرداخت اعتبارات تملک دارایی‌‌‌های سرمایه‌‌ای و مالی، صورتحساب عملکرد سال ۱۳۹۶ کل کشور، با تلاش‌‌های شبانه‌‌روزی همکاران اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب‌‌ها و روش‌‌های حسابداری معاونت متبوع، زودتر از موعد مقرر قانونی تهیه شده است.

وی افزود: این صورتحساب، همچون سال قبل، با استفاده از سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه‌‌داری کل کشور (سناما)، مطابق عناوین و تقسیمات مندرج در قوانین بودجه سنوات مذکور تهیه و تقدیم هیأت دولت شد.

خزانه‌دار کل کشور ادامه داد: بر اساس ماده ۱۰۳ قانون محاسبات عمومی کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است، صورتحساب عملکرد هر سال مالی را حداکثر تا پایان آذر ماه سال بعد طبق تقسیمات و عناوین مندرج قانون بودجه سالیانه، همراه با گردش نقدی خزانه به طور همزمان به دیوان محاسبات کشور و هیأت وزیران تسلیم کند.

اکرمی ارائه صورتحساب عملکرد بودجه سالانه کل کشور را اقدامی با اهمیت از سوی دولت در راستای پاسخگویی به ملت و ارتقای شفافیت مالی عنوان کرد.

رحمت الله اکرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر