کد خبر: 707059 A

سجادی تاکید کرد؛

سفیر ایران در ایروان امروز با وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان دیدار و درخصوص همکاری‌های دو کشور در زمینه پیشگیری از بلایا و همچنین امداد و نجات در زمان وقوع بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه مذاکره کرد.

 

به گزارش ایلنا، سید کاظم سجادی در این دیدار با تبریک سال نو میلادی، بر همکاری‌های میان دو کشور در زمینه پیشگیری از بلایا، رویارویی و بازسازی عواقب ناشی از بروز بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه تاکید کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی این نهاد را جهت همکاری‌های دوجانبه در زمینه تولید تجهیزات امداد و نجات، دارو، آموزش و تبادل تجربیات و برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان ارمنی ابراز داشت.

سفیر ایران در ارمنستان با تاکید بر لزوم و ارتقای همکاری‌های استانی در زمینه وضعیت‌های اضطراری، بر برگزاری مانور مشترک امداد و نجات و اجرای مفاد یادداشت تفاهم همکاری فیمابین دو کشور تاکید کرد. 

فیلیکس تسولاکیان نیز در این دیدار با اشاره به سوابق همکاری‌های دوجانبه با هلال اهمر جمهوری اسلامی ایران و یادداشت تفاهم همکاری در خصوص وضعیت فوق العاده، آمادگی جمهوری ارمنستان را برای همکاری در خصوص پیشگیری و امداد و نجات در مواقع بروز بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه را بیان کرد.

وی بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و استقرار گروه‌های امداد و نجات در مسیر تردد گردشگران ایرانی به ارمنستان تاکید کرد و با اعلام آمادگی وزارتخانه متبوع خود برای توسعه همکاری‌ها در تمام زمینه‌ها گفت که از هیچ تلاشی برای توسعه روابط دو کشور فروگذار نمی‌کند.

روابط ایران و ارمنستان سید کاظم سجادی سفیر ایران در ایروان سیدکاظم سجادی سفیر در ایروان ایران و ارمنستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر