کد خبر: 706811 A

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)  روز یکشنبه دوم دیماه، طول ۶۱۰ کیلومتری راه‌آهن چابهار- زاهدان را به صورت هوایی مورد بازدید قرار داد و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

مدیر پروژه راه‌آهن چابهار – زاهدان درباره این پروژه گفت: عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان از اوایل سال ۱۳۹۳ توسط گروه تخصصی کربلا از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) آغاز شد و تاکنون ۳۸ درصد پیشرفت کلی داشته است.

محمدرضا رحمانی افزود: هدف اصلی از ساخت این پروژه اتصال بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی، کمک به توسعه سواحل مکران، پیوند کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آب‌های آزاد، ایجاد بستر مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی جنوب شرق کشور است.

گفتنی است در حوزه راه‌آهن، از مجموع ۳۹۸۵ کیلومتر احداث‌شده توسط قرارگاه حدود ۲۸۰۰ کیلومتر در دست اجرا و حدود ۱۱۸۵ کیلومتر خاتمه یافته است که از مهم‌ترین پروژه‌های قرارگاه در این حوزه می‌توان به راه‌آهن چابهار – زاهدان به طول ۶۱۰ کیلومتر، راه‌آهن کرمانشاه – خسروی به طول ۳۳۰ کیلومتر، راه‌آهن گرگان- اینچه‌برون به طول ۱۱۰ کیلومتر و راه‌آهن سریع‌السیر تهران- قم – اصفهان به طول ۴۱۰ کیلومتر اشاره کرد. پروژه قطار سریع‌السیر تهران- قم - اصفهان با سرعت عملیاتی ۳۰۰ کیلومتر در ساعت و در قالب ۲۲ ست قطار ۸ واگنه طراحی شده و قادر به جابه‌جایی ۱۶ میلیون مسافر در سال می‌باشد.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر