کد خبر: 706594 A

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی:

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، گفت تصمیم آمریکایی‌ها برای خروج از سوریه، موضوع مهمی است، اما نباید درباره آن مبالغه کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم پست، گادی آیزنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، روز یکشنبه گفت تصمیم آمریکایی‌ها برای خروج از سوریه، موضوع مهمی است، اما نباید درباره آن مبالغه کرد.

وی در ادامه مدعی شد: «اسرائیل همچنان به طور مستقل با حضور نظامی ایران در سوریه مبارزه خواهد کرد.ما ده‌ها سال است که به تنهایی به این مقابله پرداخته‌ایم. »

صحبت‌های این مقام صهیونیستی در واکنش به اقدام اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا صورت گرفت که اواخر هفته پیش اعلام کرد که  ۲۰۰۰ سرباز آمریکایی که در حال حاضر در شمال شرق سوریه مستقر هستند، به زودی سوریه را ترک می‌کنند.

آیزنکوت در این خصوص گفت این تصمیم آمریکا بود ما مدت‌ زیادی است که به طور مستقل کار می‌کنیم و تحت تاثیر این تصمیم قرار نخواهیم گرفت.

وی در یاوه‌گویی مدعی شد که اسرائیل کمپینی علیه ایران و حزب‌الله دارد که اغلب از دید عموم پنهان است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم روز یکشنبه به این تصمیم واکنش نشان داد و اعلام کرد ما همچنان به اقدام علیه ایران برای ایجاد پایگاه‌های نظامی در سوریه خواهیم پرداخت و در صورت لزوم  حتی عملیات خود را در آنجا گسترش می‌دهیم. چ

وی در اداد افزود: این اطمینان را خواهم داد که همکاری ما با ایالات متحده ادامه پیدا کند.

ایالات متحده ایران بنیامین نتانیاهو رژیم صهیونیستی سوریه نخست وزیر رژیم صهیونیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر