کد خبر: 706558 A

موسوی لارگانی در تذکری:

یک نماینده مجلس تاکید کرد: امروز هشدار می‌دهم که استان اصفهان در سال‌های آینده از نیرو تخلیه شده و با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود. در شرایط کنونی منابع آبی استان اصفهان از این استان به استان‌های دیگر رفته و ما با مشکل جدی کم آبی روبه‌رو هستیم.

به  گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا سیدناصر موسوی لارگانی  در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: من نسبت به نحوه عملکرد هئیت رئیسه مجلس اعتراض شدید دارم زیرا در نشست علنی امروز آقای خدری توانستند چندین مرتبه تذکر بدهند اما به تذکر من بر اساس ماده (۷۵) توجه نشد از این رو در نشست علنی به یک نماینده اجازه می‌دهید در رابطه با یک ماده دو بار تذکر دهد اما اجازه تذکر به نمایندگان دیگر داده نمی شود که این قطعاً ظلمی است که هیئت رئیسه در حق دیگر نمایندگان انجام می‌دهد و این مسئله اولین بار و آخرین بار نبوده و مکررا این مسائل تکرار شده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تشکیل ستاد احیای زاینده رود درخواست عمومی مردم فلات مرکزی از آقایان روحانی، لاریجانی، نوبخت، جهانگیری و اردکانیان بوده و آنها باید به تعهد خود در خصوص احیای رودخانه عمل کنند از این رو دروغ‌های ما مسئولان موجب شده که مردم دیگر اعتمادشان به مجلس و دولت کاهش یابد. بنابراین این بار باید با رفتار صحیح و به موقع این نقصان را جبران و جلوی یک بحران سیاسی و اجتماعی گرفته شود.

وی تصریح کرد: استان اصفهان، استانی است که بودجه ۱۱ استان دیگر را تأمین می‌کند، حال این استان با مشکل آب آشامیدنی مواجه است، از طرف دیگر مشکل آب استان اصفهان که کشاورزان آن حداقل یک چهارم تولیدات مورد نیاز را تولید کرده و امروز نابود شده‌اند، نیست بلکه زندگی دشوار ۵ میلیون نفر در استان اصفهان با ۱۳۷ میلیون مترمکعب آب پشت سد زاینده رود است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز هشدار می‌دهم که استان اصفهان در سال‌های آینده از نیرو تخلیه شده و با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود. در شرایط کنونی  منابع آبی استان اصفهان از این استان به استان‌های دیگر رفته و ما با مشکل جدی کم آبی روبه‌رو هستیم.

موسوی لارگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر