کد خبر: 706539 A

عبداللهی در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس گفت: بر اساس گزارش‌ها، استان آذربایجان شرقی جزو رتبه‌های بالا در مسئله مهاجرت است و بالاترین آمارهای طلاق را در میان استان‌های دیگر دارد، از طرف دیگر سرمایه‌گذاری در صنعت استان کاهش یافته و سرانه تولید استان پایین تر از متوسط کشور است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بیت‌الله عبداللهی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان شرقی، این استان از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه ۹ را داشته و به علت عدم رسیدگی به روستاها، جمعیت این مناطق به شدت در حال کاهش است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش‌ها، استان آذربایجان شرقی جزو رتبه‌های بالا در مسئله مهاجرت است و بالاترین آمارهای طلاق را در میان استان‌های دیگر دارد، از طرف دیگر سرمایه‌گذاری در صنعت استان کاهش یافته و سرانه تولید استان پایین‌تر از متوسط کشور است.

وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی ۵ درصد جمعیت کشور را داشته، در حالی که تنها ۴ درصد اعتبارات عمرانی بودجه به استان داده می شود و همچنان مسئولان نسبت به این مسئله پاسخگو نیستند.

عبداللهی تصریح کرد: این استان حدود ۴۰۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد و در بحث راه، صنعت و کشاورزی و اقتصاد با مشکلات بسیاری رو به رو هستند.

عبداللهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر