کد خبر: 706518 A

سلیمی در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس تاکید کرد: تفکر اشعری داشتن و قیافه لیبرالیستی گرفتن عجیب است؛ اگر ما را تکفیر نمی کنید به این سوالات پاسخ دهید.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز در نطق میان دستور خود، گفت: امروزه گرفتار اشعری گری سیاسی در امور کشور شده ایم؛ این افراد چون اشعریون فکری- اعتقادی دو ویژگی اعتقاد به جبر و بدعت دانستن سوال و پرسش دارند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در تشریح ویژگی نخست، اظهار کرد: این نوع اشعریون چون اشعریون فکری خود را مسلوب الختیار در مقابل قدرت های بزرگ می دانند و قائل به جبر سیاسی هستند لذا تمام مسیرها را در وابستگی به غرب جستجو می کنند.

وی ادامه داد: برخی از این افراد دو خانه یکی در غرب و کلبه کوچکی در ایران دارند. فرزندان و خویشان آنها در آنجا هستند. متاسفانه برخی از این افراد در داخل کشور مسئولیت هم دارند و حاضر به ترک صندلی مدیریت نیستند. جبر سیاسی بر تاروپود آنها مسلط شده  و جز سازش و تسلیم هیچ مسیر دیگری برای اداره کشور پیشنهاد نمی دهند. چون جبری هستند اعتقاد دارند ما نمی توانیم، مدیر وطنی مرغوب نداریم لذا باید مدیر از خارج وارد کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: این افراد عنوان می کنند که هیچ عرضه ای جز پخت آبگوشت بزباش نداریم و مشاوران آنها یا غربی هستند یا غرب زده لذا اندیشه غرب را تقدیس و کلمات دانشمندان غرب را وحی منزل می دانند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: این افراد قیافه روشنفکری و آزادی خواهی می گیرند، فیگور آنها با عمق اندیشه‌شان کاملا متناقض است و صدای آزادی سر می دهند اما برای رشد و شکوفایی کشور همگان را پای منافع غرب ذبح می کنند؛ عنوان می کنند چاره جز کرنش در مقابل قلبه غرب ندارم.

سلیمی افزود: اشعری گری سیاسی بزرگترین فتنه سیاسی امروز و دیروز است؛ اگر در فرانسه آشوب شود، عنوان می کنند که آنجا مهد آزادی است و انتقاد نمی کنند اما اگر در شهر عده ای اعتراض داشته باشند فورا به میدان می آیند و مرثیه می سرایند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشتار مردم در یمن و عراق را نمی بینند، چون مجبور به نادیده گرفتن هستند اما اگر در کشورهای غربی فردی کشته شود، شمع به دست پشت سفارت فرانک و بریتانیا مویه می کنند زیرا جبر آنها را به این روز انداخته است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در رابطه با ویژگی دوم اشعریون سیاسی، اظهار کرد: این افراد انتقاد به اصول پذیرفته شده غرب را برنمی تابند، سوال را بدعت می دانند و کمااینکه انتقاد به خود را به شدت هجو می کنند، در پاسخ به سوال هیاهو راه می اندازند؛ اگر فلان کنوانسیون که دستپخت غرب است طرح شود با فضاسازی اجازه طرح سوال نمی دهند.

وی ادامه داد: اگر سوال شود که نتیجه برجام، آن خورشید تابان ادعایی چه شد، چرا تحریم ها افزون شد، ۵۰ درصد تحریم ها بعد از برجام افزایش داشته است؟ با قیافه می گویند قرار بود اوضاع بدتر شود و ما شَق‌ّالقَمَر کردیم و اجازه بدتر شدن اوضاع را ندادیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر سوال شود قرار بود آنچنان رونقی ایجاد شود که مردم نیاز به یارانه نداشته باشند، فوری می گویند هیس، ساکت کار ما درست است اما قضاوقدر ما را به این شرایط انداخت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سوال شود وعده ایجاد سالیانه یک میلیون شغل چه شود، فوری حمله می کنند که چرا سوال می کنید، مگر شرایط را درک نمی کنید.

سلیمی افزود: بنا بود خویشاوندسالاری جای خود را به شایسته سالاری بدهد، می گویند فلان آقا از آسمان هفتم نازل شده، چرا سوال می کنید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر سوال شود قیمت دارو و مواد غذایی چند برابر شده، چطور تورم ۱۸ درصد است، می گویند شما حق نظر ندارید و ما بهتر می فهمیم؛ اگر سوال شود چرا حقوق کارگران و حقوق بگیران بر اساس نرخ تورم افزایش نیافته، پاسخ می دهند سکوت، آرامش را برهم نزنید.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر سوال شود قرار بود اروپا چند هفته، نه چندین هفته،تکلیف spv را مشخص کند، می گویند شما توان فهم مسائل بین المللی را ندارید، جبریون سیاسی سوال را بدعت می دانند.

وی ادامه داد: اگر سوال شود کرامت مردم چه شد، چرا در برابر اخراج دیپلمات های وطنی سکوت کردید، می گویند ما زبان دنیا را بهتر می فهمیم، شما ساکت باشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: سوال داریم، به شعارخود ادعای لیبرالیستی می کنید پایبند باشید؛ تفکر اشعری داشتن و قیافه لیبرالیستی گرفتن عجیب است؛ اگر ما را تکفیر نمی کنید به این سوالات پاسخ دهید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به دلیل پرداخت رشوه توتال در فرانسه و آمریکا محاکمه می شود، ما اف.ای.تی.اف را تصویب کردیم برای شفافیت، بر این اساس پاسخ دهید در ایران چه کسی رشوه ۳۰ الی ۶۰ میلیون دلاری گرفت؟ آیا حاضر هستید بر اساس شفاف سازی و اف.ای.تی.اف بگویید چه کسی این رشوه را گرفته است.

 

 

سلیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر