کد خبر: 706471 A

ظریف در دیدار با اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین:

محمود الزهار رئیس و دیگر اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین صبح امروز با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار آخرین تحولات فلسطین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار با بیان اینکه جهان‌ اسلام باید به رغم برخی اختلافات حول محور حمایت از فلسطین گردهم آیند تا جلوی سوء استفاده ها گرفته شود افزود: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می گیرد. این فشارها بر همه کشورها و جریانات اسلامی هم وجود دارد. 

ظریف تصریح کرد: حمایت از فلسطین یکی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخی دولت های اسلامی که به حمایت صهیونیست ها و آمریکا  دل بسته اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست ها دوست و شریک مطمئنی برای هیچکس نیستند.‌

محمود الزهار نیز در این دیدار اظهار داشت: ایران از فلسطین "حمایت حقیقی" به عمل می آورد. وی ابراز امیدواری کرد پروژه صهیونیسیم با مقاومت مردم فلسطین و حمایت جهان اسلام هر چه زودتر پایان یابد.

رئیس فراکسیون مقاومت در مجلس فلسطین با اشاره به اعلام انحلال مجلس فلسطین توسط محمود عباس خاطر نشان کرد: مجلس فلسطین بطور قانونی انتخاب شده و باید دوره خود را تمام کند. بر اساس قانون اساسی فلسطین مجلس تحت هیچ شرایطی حتی وضعیت اضطراری هم نمی تواند منحل شود و باید به کار خود پایان دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با ابراز تاسف از اعلام انحلال مجلس فلسطین آنرا خلاف اصول دموکراتیک و موجب سوء استفاده صهیونیست ها برشمرد و بر ضرورت وحدت ملت فلسطین حول محور مقاومت تاکید کرد.

 

فلسطین وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف فراکسیون حماس محمود الزهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر