کد خبر: 705732 A

ریابکوف در دیدار با عراقچی:

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: ما تلاش‌های خود را برای ممانعت از تحریم‌‌‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران انجام‌ می‌دهیم و برای اجرای برجام مصمم هستیم.

به گزارش ایلنا، سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه در ملاقات با سرگئی ریابکوف، معاون وزارت امور خارجه روسیه در مسکو، مهمترین موضوعات سیاسی، منطقه و بین‌‌المللی و روابط دوجانبه را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند.

ریابکوف ضمن ابراز تمایل برای توسعه گفت‌وگوهای سیاسی بین دو کشور گفت: این گفت‌وگوها اهمیت زیادی نه تنها برای دو کشور بلکه ‌برای تامین امنیت و شکوفایی در منطقه و جهان دارد.

وی افزود: روسیه و ایران شرکای مطمئنی هستند و از همکاری و حمایت ایران در سطح بین‌‌المللی تشکر می‌کنیم.  

معاون وزیر خارجه روسیه ادامه داد: ما تلاش‌های خود را برای ممانعت از تحریم‌‌‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران انجام‌ می‌دهیم و برای اجرای برجام مصمم هستیم. 

عراقچی نیز در این دیدار اظهار داشت: همکاری‌‌‌های ما در موضوعات منطقه‌‌ای و بین‌‌المللی در سطح خوبی قرار دارد‌ و دو کشور از مواضع عمدتا مشترک در مسائل منطقه‌‌ای و بین‌‌المللی برخوردار هستند. 

وی اضافه کرد: مشکلات جهان عمدتا ناشی از سیاست‌‌های غلط آمریکا و برخی متحدان آن ‌در ‌منطقه است. 

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ضمن تشکر از مواضع منطقی، مقتدرانه و منصفانه روسیه در‌ موضوع برجام تصریح کرد: برجام دستاورد دیپلماسی است و آمریکا با تلاش خود برای از بین بردن آن، دیپلماسی را در سطح بین‌‌المللی تضعیف می‌کند.

ایران و روسیه سیدعباس عراقچی سرگئی ریابکوف روابط ایران و روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر