کد خبر: 705106 A

شهریاری در تذکری:

یک نماینده مجلس گفت: این حادثه دردناکی بود که امیدواریم در مورد آن تذکر جدی بدهید و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم این مسئله را پیگیری کند چرا که ما پیش از این حادثه شین آباد را داشتیم که متاسفانه تعداد زیادی از دختران مظلوم آن منطقه دچار آتش سوزی شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسینعلی شهریاری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی در رابطه با حادثه آتش سوزی که روز گذشته در یکی از مدارس دخترانه زاهدان اتفاق افتاد، خطاب به پزشکیان  که اداره مجلس را برعهده داشت، گفت: شما پیوسته حامی محرومان و مستضعفان بوده اید و در عمل هم این موضوع را نشان داده اید اما ما انتظار داشتیم امروز در مورد اتفاق ناگواری که روز گذشته در زاهدان اتفاق افتاد و ۴ نفر از دختران مظلوم و بی گناه در آتش سوختند قبل از دستور مسائلی را در این رابطه مطرح می کردید.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق بند ۳ اصل ۳۰ قانون اساسی ارائه خدمات آموزش و پرورش تا سطوح متوسطه رایگان است و این در حالی است که متاسفانه ما وظایف حاکمیتی را واگذار کردیم و حتی بر آن نظارت هم نمی کنیم.

وی تصریح کرد: دستور فرمایید حتما کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تیمی را به زاهدان بفرستند چرا که اگر ما به بخش غیردولتی مجوز می دهیم باید بر آن نظارت هم داشته باشیم تا به این سادگی دختران مظلوم در آتش بی مسئولیتی و بی نظارتی دولتمردان جان خود را از دست ندهند.

شهریاری یادآور شد: این حادثه دردناکی بود که امیدواریم در مورد آن تذکر جدی بدهید و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم این مسئله را پیگیری کند چرا که ما پیش از این حادثه شین آباد را داشتیم که متاسفانه تعداد زیادی از دختران مظلوم آن منطقه دچار آتش سوزی شدند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: روز گذشته ۲ نفر از ۴ نفر دخترانی که در آتش سوختند جان خود را از دست دادند و ۲ نفر دیگر هم در آی سی یو هستند و وضعیت نامناسبی دارند بنابراین دستور دهید که این مسئله به طور جدی پیگیری شود.

مسعود پزشکیان در پاسخ به شهریاری افزود: هم اکنون باید رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای بررسی این قضیه تیمی را به این منطقه اعزام کند ضمن اینکه این موضوع نشان می دهد که مجلس هم باید به آموزش و پرورش و مسائل مربوط به آن اهتمام بیشتری داشته باشد.

شهریاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر