کد خبر: 704961 A

در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی؛

شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی عصر سه‌شنبه به ریاست رئیس جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه تشکیل جلسه داد.

به گزارش ایلنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گزارشی از اصلاحات انجام شده در پیش‌نویس بودجه سال ۹۸ که براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری تدوین شده، ارائه داد. 

ویرایش تکمیل یافته بودجه که به مجلس تسلیم خواهد شد، با توجه به پیش‌بینی درآمدها و نیاز به انضباط بودجه‌ای و کاهش هزینه‌ها تنظیم شده و بر حمایت از معیشت مردم، ارائه خدمات ضروری اجتماعی از جمله در زمینه امنیت، سلامت، آموزش و حفظ تولید و اشتغال و افزایش شفافیت تاکید دارد.

این جهت‌گیری‌ها و شاخص‌های کلان بودجه ۹۸، پس از بحث و بررسی مورد تایید شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی قرار گرفت.

همچنین نقشه‌راه و برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه عمومی در افق ۹۹-۹۸ که توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه شده، در این جلسه ارائه شد.

اصلاح ساختار بودجه شامل حمایت از تولید و اشتغال، ساماندهی و هدفمندسازی یارانه‌ها، افزایش درآمدهای پایدار، اصلاح ساختاری رابطه درآمدهای نفتی و بودجه، افزایش شفافیت و انضباط بودجه‌ای، تقویت نظارت و اصلاح ساختار شرکت‌های دولتی و کوچک‌سازی دولت است که تهیه برنامه اجرایی آن در دستور کار دستگاه‌های مختلف قرار گرفته است.

همچنین وزیر نفت در این جلسه با ارائه گزارشی از اجرای مصوبه قبلی شورای‌عالی درباره فروش نفت در بورس انرژی، راهکارهای آن وزارت در زمینه عرضه گسترده‌تر نفت در بورس انرژی را مطرح کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

بودجه 98
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر