کد خبر: 704929 A

نمایندگان ایران و روسیه ضمن بررسی راه‌های گسترش همکاری‌ها در زمینه تامین امنیت بین‌المللی اطلاعات، نگرانی خود را از چالش‌ها و تهدیدها در استفاده مخرب از فناوری‌های ارتباطاتی - اطلاعاتی ابراز کردند.

به گزارش ایلنا، رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه درخصوص تامین امنیت بین‌المللی اطلاعات امروز در تهران برگزار شد.

آندری کروتسکیخ، نماینده ویژه رئیس‌‌‌جمهور روسیه در امور همکاری‌های بین‌المللی در حوزه امنیت اطلاعات و غلامحسین دهقانی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران ریاست هیأت‌های دو کشور را برعهده داشتند.

در این نشست طرفین پیرامون طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه مربوط به تامین امنیت بین‌المللی اطلاعات تبادل نظر کرده و نگرانی خود را از چالش‌ها و تهدیدها در استفاده مخرب از فناوری‌های ارتباطاتی - اطلاعاتی ابراز کردند.

همچنین مشکلات مربوط به مقابله با استفاده از این فناوری‌ها با اهداف مجرمانه و تروریستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت ادامه همکاری‌ها در حوزه تامین امنیت بین‌المللی اطلاعات با نقش محوری سازمان ملل متحد تاکید کردند. 

دو کشور ضرورت تحکیم همکاری‌های دوجانبه را خاطر‌نشان کرده و بر ادامه گفت‌وگوهای منظم دوجانبه با هدف نهادینه ساختن این همکاری‌ها توافق کردند.

ایران و روسیه روابط ایران و روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر