کد خبر: 704788 A

لاهوتی در نطق میان دستور:

نمانده مردم لنگرود گفت: بحث آثار تورمی همیشه مغفول می ماند و تا با طرح افزایش حامل های انرژی افزایش نرخ مطرح می شود همچنین موضوع خروج خودروهای فرسوده و قاچاق بنزین نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با یادآوری اینکه در آستانه تنظیم بودجه ۹۸ قرار داریم، گفت: باید تغییراتی در هدفمندکردن یارانه ها داشته باشیم یارانه فردی که یک میلیارد تومان درآمد دارد نباید با فردی که تحت پوشش کمیته باشد برابری کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با  تاکید بر لزوم مدیریت حامل های انرژی بدون آثار سوء تورمی در بودجه ۹۸، افزود: بحث آثار تورمی همیشه مغفول می ماند و تا با طرح افزایش حامل های انرژی افزایش نرخ مطرح می شود همچنین موضوع خروج خودروهای فرسوده و قاچاق بنزین نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با انتقاد از اینکه ۳۰ درصد از مالیات فرار مالیاتی است، ادامه داد: جای اینکه در قانون بودجه سال ۹۸ سهم ۳۴ درصدی صندوق توسعه ملی را ۱۰ یا ۲۰درصد پیش بینی کنیم باید برای فرار مالیاتی چاره اندیشی کنیم و ۳۰ درصد را وصول کنیم. با رئیس جمهور تفاهم کردیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی اختصاص یابد و اختصاص یافت اما به طور میانگین ۷۰ درصد قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته است.

لاهوتی با با تاکید بر اینکه برنج را باید به اندازه نیاز وارد کرد، گفت: کشور تنها به ۵۰۰ هزار تن برنج نیاز دارد اما متاسفانه دولت بیش از ۲ میلیون تن وارد می کند در این رابطه از دولت ناامید شده ایم و باید از رهبر برای حل این مشکل استدعا کرد. چرا باید چای را با ارز دولتی کرد؟چرا نباید نسبت به افزایش تعرفه ابریشم اقدام کرد.

وی افزود: در نشستی با وزیر جهاد کشاورزی و استاندار بر روی عدد ۴۰ درصد تفاهم شد اما متاسفانه اقدامی انجام نشد و مشخص است چه کسانی با این امر مخالفت می کنند.از راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی  برای تصمیم گیری جهت به مناقصه گذاشتن بندرچمخاله قدردانی می کنیم. ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری ها تصویب کردیم و در این رابطه از شورای نگهبان به دلیل مشکلات بیشماری که شهرداری ها با آن دست و پنجه نرم می کنند تقاضا داریم سریع تر رسیدگی کنند تا شهرداری ها به حق خود برسند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت پرداخت سنوات بازنشستگان، تصریح کرد: بازنشستگان بعد از دو سال حق سنوات دریافت می کنند و این ظلم بسیار بزرگی است که باید حل شود.

لاهوتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر