کد خبر: 704759 A

سفیر کشورمان در سارایوو در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو از نزدیک با ناشران ایرانی و بوسنیایی حاضر در این نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، محمود حیدری با قدردانی از موسسه ابن سینا برای حضور در نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو گفت: ارائه هرچه بیشتر آثار ایرانی در نمایشگاه‌های کتاب سارایوو موجب آشنایی عمیق‌تر مردم بوسنی و توسعه روابط فرهنگی می‌شود.

همچنین کاظم ذوقی بارانی مدیر موسسه علمی_ پژوهشی ابن سینا در سارایوو در این دیدار با ارائه گزارشی از حضور در نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو گفت: کتاب های جدید این موسسه ازجمله کتاب « اسلام در هویت فرهنگی اروپا» تالیف دکتر رشید حافظ اویچ با استقبال زیادی همراه شده است. 

وی افزود: حضور نویسندگان و مترجمان کتاب‌های منتشر شده و گفت‌وگو با مخاطبان در غرفه موسسه ابن سینا در نمایشگاه کتاب زمستانی سارایوو موجب جذب هرچه بیشتر جوانان به این غرفه و آثار عرضه شده در آن شده است. 

بارانی اضافه کرد: گنجینه‌ای از حکمت مولانا به قلم دکتر الویر موسیچ با مقدمه سفیر کشورمان ، تاریخ مختصر زبان و ادبیات فارسی تالیف دکتر محمد جعفر یاحقی و ترجمه دکتر نامیرکاراخلیلووچ، ویژگیهای سیاسی جغرافیایی معاصر بوسنی و هرزگوین به قلم دکتر عزت بیدیچ و مجموعه مقالات درباره عرفان، تصوف بوسنیایی به قلم سعید عابدپور از دیگر آثار جدید موسسه ابن سینا در نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو است. 

در چهاردهمین نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو، ناشران و موسسات مطالعاتی از کشورهای بوسنی، صربستان ،کرواسی و مونته نگرو از تاریخ 17 تا 24 دسامبر در محل نمایشگاه کالگیوم آرتیستیکوم اسکندریه در پایتخت بوسنی و هرزگوین آخرین دستاوردهای علمی، ادبی، فرهنگی، تاریخی و آموزشی خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

 

بوسنی و هرزگوین محمود حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر