کد خبر: 704531 A

عادل آذر:

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: باید به دغدغه‌های ناشی از حسابرسی‌ها توجه کرد. در این گزارش نرخ تورم از سال ۹۰ تا آبان ۹۷ فهرست شده که نشان می‌دهد شوک ارزی سال ۹۰ باعث شده رشد اقتصادی به ۷.۴- درصد کاهش پیدا کن

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور در جلسه امروز  مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارش دیوان محاسبات کل کشور از عملکرد ۸ ماهه قانون بودجه ۹۷  و الزامات بودجه ۹۸ پرداخت.

 وی با اشاره به منابع و مصارف و ضرورت ها و توجه به اقتضائات بودجه اظهار کرد: دولت و مجلس باید در زمان بررسی لایحه بودجه درباره ساز و کارهای تولید و افزایش اشتغال دقت کند.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور افزود: این گزارش توسط کمیته‌های تخصصی و با حضور وزارتخانه‌های مربوطه به خصوص وزارت امور اقتصاد و دارایی تهیه شده است. تدوین بودجه ۹۸ در شرایط تحریم خواهد بود از این رو باید به مسائلی توجه کرد که شاید در گذشته چندان به آن بها نمی‌دادیم.

وی تأکید کرد: باید به دغدغه‌های ناشی از حسابرسی‌ها توجه کرد. در این گزارش نرخ تورم از سال ۹۰ تا آبان ۹۷ فهرست شده که نشان می‌دهد شوک ارزی سال ۹۰ باعث شده رشد اقتصادی به ۷.۴- درصد کاهش پیدا کند.

آذر تصریح کرد: طبق گزارش عملکرد ۸ ماهه، درصد عملکرد نسبت به پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۵۷.۸ درصد است. واگذاری‌ دارایی‌های مالی طی این مدت ۷۷ درصد بوده و اگرچه درصد تملک دارایی‌ها بالا است اما نسبت هزینه‌های عمرانی به هزینه‌های دیگر عدد ناچیزی است.

عادل آذر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر