کد خبر: 704390 A

سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه گفت : سردار منصوری آموخته بود اگر میدان جهاد را ترک کنیم خداوند بر ما لباس ذلت خواهد پوشاند. او مظهر پوشش لباس عزت بر تن این ملت بود.

به گزارش ایلنا، سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم تشییع پیکر سردار منصوری در مشهد مقدس ضمن تسلیت عروج شهادت گونه سردار منصوری به خانواده این سردار بزرگوار و آحاد ملت قدرشناس ایران اسلامی ، سردار منصوری را حاصل یک عمر جهاد در راه خدا برای دفاع از عزت، حیثیت، شرافت و امنیت این ملت توصیف و تصریح کرد: این فرمانده مومن و ولایی در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب هرگز میدان‌های جهاد را ترک نکرد.

وی افزود: سردار منصوری آموخته بود اگر میدان جهاد را ترک کنیم خداوند بر ما لباس ذلت خواهد پوشاند. او مظهر پوشش لباس عزت بر تن این ملت بود.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: این سردار عزیز دشمن را خوب شناخت و می‌دانست چگونه باید در مقابل دشمن ایستاد و مقاومت کرد. او می‌دانست نباید جهاد را به یکدیگر واگذار کنیم؛ او تکلیف شناسی پارسا بود که بیرق جهاد را از شهید بروجردی و کاوه گرفته بود و نگذاشت علم مجاهدت زمین بیفتد.

وی افزود: سردار منصوری از شهید شوشتری پرچم جهاد را تحویل گرفت و همچون شهید شوشتری انسان بزرگی بود و در  سیستان و بلوچستان الفتی با مردم آن خطه داشت و برای آنان امنیت آورده بود و خانواده‌اش نیز همواره با او هجرت می‌کرد.

سردار سلامی با بیان اینکه بهترین توشه برای آخرت تقواست، افزود: مظهر عینی از تقوا در سیمای این مرد بود و همه چین و چروک‌های  این مرد حاکی از جهادی سخت و پایان ناپذیر بود و ما کمتر چنین انسان‌های بزرگی را که محصول ۴۰ سال جهاد بودند و با شهدا زندگی کردند را می‌توانیم داشته باشیم مگر اینکه دوباره تاریخ تکرار شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌دانند تا وقتی سازه‌های امنیت این کشور در دست چنین مردانی است هرگز یارای دستیابی به  ارمان‌ها و اعتقادات مردم را نخواهند داشت.

سردار سلامی ادامه داد: ما راه سختی پیموده‌ایم که در این راه مردان بزرگی بر زمین افتاده‌اند تا نخل‌های بلند قامت این ملت، سرافراز، استوار و قائم باقی بماند و الگو‌های مجسم این راه بزرگ و نورانی همین مردانی هستند که  هر روز  یا هرازچندگاهی بر دستان شما تا عرش خدا بدرقه می‌شوند و ما این راه را ادامه خواهیم داد.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: مردانی همانند سردار منصوری نشان دادند که هرگز از ولایت دست نخواهند کشید و اجازه نمی‌دهند فرزندان اهل بیت (ع) در عاشورا آواره شوند و اسارت را هرگز نخواهند پذیرفت و این مردان تا هستند دیگر این واقعیت‌های تاریخ صدر اسلام تکرار نمی‌شود.

وی افزود: راز ماندگاری و ثبات قدم ما در مقابل دشمنان به ظاهر پرقدرت در این است که ملت ایران می‌تواند  در مقابل یک قدرت جهانی سرافرازانه بایستد نه فقط بایستد بلکه سرافرازانه شکست دهد.

سردار سلامی گفت: شاهد هستید شعله‌های خشم بر سرزمین دشمنان ما افتاده است و می‌بینید دشمنان ما به چه بلا‌هایی گرفتار شده‌اند و ملت ما را هم می‌بیند که در اوج محاصره، فشار، تحریم‌ها و ارعاب این چنین سربلند ایستاده است چه واقعیتی آشکارتر و زیباتر از این همه نصرت الهی که بر قلوب مومنین جاری می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: راه تمام نشده سردار منصوری را ادامه و به وصایای او عمل می‌کنیم و به آرزوهایش جامه عمل می‌پوشانیم و از خداوند مسئلت داریم که روح این مرد بزرگ تاریخ ایران  را با شهیدان همرزمش محشور بگرداند.

جانشین فرمانده کل سپاه حسین سلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر