کد خبر: 703684 A

نمایندگان مردم در خانه ملت سازمان امور مالیاتی را مکلف به تعیین و مطالبه معادل مالیات متعلق به فروش مودیان کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی نمایندگان در جلسه علنی امروز  مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان با ماده (۸) آن با ۱۶۷ رأی موافق، ۴ رأی مخالف و۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (۸) آمده است: کلیه مودیانی که از ثبت‌نام در سامانه مودیان خودداری کنند و نیز، خرده فروشی‌ها و واحدهای صنفی که مستقیما با مصرف‌کننده نهایی ارتباط دارند در صورتی که از پایانه فروشگاهی استفاده نکنند مشمول امتیاز مذکور در ماده(۴) نیستند. سازمان موظف است معادل مالیات متعلق به فروش مودیان موضوع این ماده را به هر طریق ممکن از جمله مراجعه به محل‌های فعالیت و رسیدگی به دفاتر، اسناد و مدارک آنان (اعم از فیزیکی و الکترونیکی) یا هرگونه مدارک و قرائنی که به دست می‌آورد، تعیین و مطالبه کند.

در تعیین مالیات متعلق به این مودیان هیچ‌گونه اعتبار مالیاتی برای خرید‌های آنان منظور نخواهد شد. مودیان مذبور در صورت اعتراض به میزان فروش اعلام شده توسط سازمان می‌توانند به ارائه اسناد و مدارک مثبته به مراجع دادرسی مالیاتی مراجعه کنند.

در تبصره این ماده ذکر شده در صورتی که مودی موضوع این ماده قبل یا حین دادرسی به عضویت سامانه مودیان درآید سازمان موظف است اعتبار مالیاتی وی را مطابق اعلام سامانه مودیان پذیرفته و از بدهی مالیاتی او کسر کند.

جلسه علنی مالیات مجلس شورای اسلامی سامانه مودیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر