کد خبر: 703036 A

واعظی در دیدار وزیر دارایی ترکیه:

رئیس دفتر رئیس‌جمهور و وزیر دارایی ترکیه در دیدار با یکدیگر با ابراز علاقه‌مندی به گسترش روابط اقتصادی دو کشور، همکاری‌های دو طرفه را در توسعه مناسبات ایران و ترکیه راهبردی دانستند.

به گزارش ایلنا، سید محمود واعظی که در راس هیأتی برای دیدار و رایزنی با مقامات و مسئولان عالی‌‌‌رتبه ترکیه به این کشور سفر کرده است، عصر پنجشنبه با برات آل بایراک، وزیر دارایی ترکیه، دیدار و در زمینه راهکارهای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی تهران - آنکارا با یکدیگر گفت‌‌وگو کردند.

رئیس دفتر رئیس‌‌‌جمهور و وزیر دارایی ترکیه در این دیدار با ابراز علاقه‌‌‌‌مندی به گسترش روابط اقتصادی دو کشور،  همکاری‌های دو طرفه را در توسعه مناسبات ایران و ترکیه راهبردی دانستند.

واعظی و آل‌‌بایراک روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه را در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش دانستند و بر ضرورت توسعه بیش از پیش مناسبات اقتصادی و تلاش در راستای افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور تاکید کردند.

قرار است در سفر آتی حجت‌‌‌الاسلام حسن روحانی به ترکیه، پنجمین دور نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی دو کشور با حضور رؤسای جمهور ایران و ترکیه برگزار شود که در این راستا واعظی و وزیر دارایی ترکیه بر موضوعاتی که قرار است در این نشست مطرح شود، توافق کردند.

سید محمود واعظی محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر