کد خبر: 703017 A

روز گذشته صورت گرفت؛

سفیر ایران در تفلیس در ملاقات با وزیر امور خارجه گرجستان درخصوص تردد ایرانیان به این کشور و آخرین تحولات بین دو کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار دو طرف پیرامون مسائل جاری فیمابین و آخرین تحولات مربوط به موضوعات کنسولی و چگونگی تردد از مرزهای گرجستان تبادل نظر کردند.

همچنین اطلاعات مربوط به تحولات و حوادث اخیر با طرح جزئیات به بحث و بررسی گذاشته شد. در این راستا مقرر شد برنامه‌‌های آتی جهت توسعه همکاری‌‌‌ها در زمینه‌‌‌های مختلف کنسولی ارزیابی و راه‌های رفع موانع موجود مورد شناسایی قرار گیرد تا در کمیسیون مشترک کنسولی که در ماه فوریه به همین منظور برگزار خواهد شد، نهایی شود.

سیدجواد قوام شهیدی اجرای شفاف توافقنامه رژیم لغو روادید میان دو کشور را خواستار شد و گفت: نگاه مردم ایران به دولت و مردم گرجستان غیر از آن چیزی است که در مرزهای این کشور شاهد آن هستیم و امیدواریم در حفظ این نگاه تلاش شود.

وی در این دیدار خواستار تسریع در عقد موافقتنامه‌‌های پایه قضائی و همکاری نزدیک در مبارزه با جرائم سازمان‌‌‌‌‌یافته و مواد مخدر شد.

داوید زالکانیانی، وزیر امور خارجه گرجستان نیز با تاکید بر حفظ و توسعه روابط میان دو ملت و دو کشور، مردم ایران را ملت بزرگ و قابل احترام از نظر دولتمردان و مردم کشورش دانست و اظهار داشت: طرح این موضوع که سیاست گرجستان نسبت به ایرانیان تغییر کرده، نادرست است.

وی ادامه داد: با توسعه همکاری و گفت‌وگو می توانیم به بررسی تمام نواقص و الزامات بپردازیم. نباید اجازه داد تبلیغات اثر منفی بر روابط دوستانه و تاریخی دو کشور گذاشته و روابط خدشه‌‌‌دار شود.

شایان ذکر است پنجشنبه گذشته نیز سفیر کشورمان در ملاقات جداگانه‌‌ای با معاون منطقه‌‌ای وزارت امور خارجه گرجستان به طور مشروح در خصوص مسائل فوق گفت‌وگو و خواستار پیگیری موضوعات از سوی وزارت امور خارجه گرجستان و سایر دستگاه‌‌های مسئول در این کشور شده بود.

سید جواد قوام شهیدی ایران و گرجستان سیدجواد قوام شهیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر