کد خبر: 702977 A

قاسمی مطرح کرد؛

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران‌های منطقه‌ای نقش سازنده‌ای در ترتیبات اجرایی گفت‌وگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا کرده است.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در واکنش به نتایج مذاکرات‌‌‌‌ طرف‌‌‌‌های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات صورت گرفته میان طرفین با نظارت نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد، گام‌‌‌‌های مثبت اعتمادساز و توافقات اولیه حاصله را برای استمرار گفت‌وگوها امیدوارکننده خواند.

وی توافق حاصله در خصوص شهر و بندر الحدیده را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این تفاهم نشان می‌‌‌‌‌دهد گروه‌های یمنی حاضر در گفت‌وگوها به دقت و درستی شرایط اسفبار مردم مظلوم یمن را درک کرده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در آن کشور به دلیل تشدید درگیری‌‌‌ها در اطراف الحدیده استمرار وصول کمک‌‌‌های انسانی را بر منافع گروهی خود ترجیح داده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد بندر حدیده و سایر بنادر و فرودگاه‌های یمن از جمله فرودگاه صنعا هر چه سریع‌‌‌‌تر برای دریافت کمک‌های انسان دوستانه و فعالیت‌های مدنی به منظور کاهش رنج و آلام مردم یمن آماده‌‌‌سازی شوند.

قاسمی افزود: امیدواریم تفاهم‌‌‌‌های حاصله در چارچوب و بازه زمانی تعیین شده اجرایی و زمینه لازم را به منظور دور بعدی گفت‌وگوها در آینده نزدیک برای رسیدن به توافق نهایی فراهم کند.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران‌‌‌‌های منطقه‌‌‌ای نقش سازنده‌‌‌‌ای در ترتیبات اجرایی گفت‌وگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا کرده و همچنان در راستای طرح چهار ماده‌‌‌‌ای ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران راه حل نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خونریزی و تداوم گفت‌وگوهای یمنی - یمنی می‌‌‌داند.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر