کد خبر: 702792 A

عتباتی خبر داد؛

سوله بزرگ نگهداری مواد غذایی و بهداشتی فاسد و تاریخ مصرف گذشته طی عملیات مشترک دادستانی اردبیل، دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی کشف شد.

به گزارش ایلنا، ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در این خصوص گفت: پیرو وصول گزارش هایی مبنی بر فعالیت مجرمانه افرادی در یک سوله بزرگ در پخش مواد غذایی، مواد شوینده، بهداشتی و غیرقابل مصرف دستورات قضایی لازم از ناحیه دادستانی اردبیل صادر و قاضی ویژه رسیدگی کننده به جرائم در حوزه بهداشت به نمایندگی از دادستان به همراه کارشناسان و بازرسان مرکز بهداشت و مامورین اطلاعات امنیت فرماندهی انتظامی استان در محل حضور پیدا نمودند.

وی افزود: در بازرسی انجام یافته حجم قابل توجهی از اقلام ضروری مردم که بعضاً غیر قابل مصرف، فاسد و تاریخ مصرف گذشته بود کشف گردید. متهمان با استفاده از ابزار های خاص نسبت به پاک کردن تاریخ اعتبار کالاها و درج تاریخ مصرف جدید اقدام می نمودند که در این خصوص تعداد قابل توجهی مهر، برچسب مصرف  و مجوز های بهداشتی تقلبی از این محل کشف شد.

دادستان مرکز استان ضمن ناجوانمردانه توصیف کردن عمل متهمان و ابراز تأسف جدی بیان نمود: بخشی از اقلام مصرفی نظیر؛ ژله، پاستیل، بیسکویت، شکلات و...، برای مصرف کودکان در نظر گرفته شده بود.

وی اعلام کرد: در راستای عملیاتی کردن دستورات رئیس کل محترم دادگستری استان اقدامات قضایی قاطعانه و جدی در برخورد با عوامل این اقدام معمول خواهد گردید.

آقای عتباتی گفت: در این خصوص سه نفر دستگیر شده و با صدور قرار قانونی روانه زندان شده است.

وی در پایان اعلام نمود: تأمین سلامت غذایی مردم و برخورد جدی با تهدید کنندگان موضوعی است که از اولویت های مهم دستگاه قضایی و دانشگاه علوم پزشکی استان می باشد.

دادستان مرکز استان گفت: عموم شهروندان می توانند هرگونه گزارش های خود در این زمینه را به دادسرای اردبیل یا دانشگاه علوم پزشکی اردبیل منعکس نمایند.

ناصر عتباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر