کد خبر: 702375 A

وزیر امور خارجه آمریکا امروز در بیانیه‌ای ایران و ۹ کشور دیگر را به نقض آزادی‌های مذهبی متهم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز در بیانیه‌ای، ایران و ۱۰ کشور دیگر را به نقض آزادی‌های مذهبی متهم کرد!

پمپئو در بیانیه خود، از برمه (میانمار)، چین، اریتره، ایران، کره شمالی، پاکستان، سودان، عربستان سعودی، تاجیکستان و ترکمنستان به عنوان کشور‌هایی که مرتکب نقض سیستماتیک آزادی‌های مذهبی شده‌اند، نام برد.

پمپئو در بیانیه خود مدعی شد: آزادی مذهبی بین المللی یکی از اولویت‌های مهم سیاست خارجی دونالد ترامپ است!

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه گزافه‌گویی‌های خود مدعی شد که اعطای این آزادی ها با هدف بهبود زندگی  افراد و کسب موفقیت بیشتر برای جوامع آنها است. من متوجه شده‌ام که چندین کشور از این فهرست در حال تلاش برای بهبود احترام به آزادی مذهبی هستند؛ از چنین تلاش‌هایی خوشحال هستم و منتظر ادامه گفت‌وگو در این موضوع خواهم بود.

وی در ادامه صحبت‌هایش مدعی شد: آمریکا به همکاری با دولت‌ها، نهادهای جامعه مدنی و رهبران مذهبی برای ارتقای آزادی مذهبی در سراسر جهان متعهد است.

اظهارات مایک پمپئو در حالی منتشر شد که در دسامبر ۲۰۱۷ هم پمپئو ،چین، اریتره، ایران، میانمار، کره شمالی، سودان، عربستان سعودی، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان را به عنوان کشورهایی که در آنها نقض حقوق بشر اتفاق می‌افتد معرفی کرد و پاکستان را به خاطر نقض شدید آزادی مذهبی در فهرست ویژه سازمان ملل قرار داد.

ایران پاکستان چین روسیه آمریکا پمپئو آزادی مذهبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر