کد خبر: 701551 A

تلاش‌های زیادی برای آزادی منگ وانژو، مدیر ارشد امور مالی شرکت هووای در حال انجام است و قرار است امروز دوشنبه رای نهایی پرونده وی صادر شود.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، تلاش های زیادی برای آزادی منگ وانژو، مدیر ارشد امور مالی شرکت هوآوی در حال انجام است.

منگ وانژو اول دسامبر به درخواست ایالات متحده توسط مقام‌های کانادایی دستگیر شد.

منگ، ۴۶ ساله، با اتهاماتی از سوی ایالات متحده مواجه است، اصلی‌ترین اتحام وی تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است. مقامات ایالات متحده ادعا می‌کنند که هوآوی برای نقل و انتقال پول به ایران تلاش کرده است و با این پنهان‌کاری بی‌دردسر پول از ایران انتقال داده شده است و منگ برخی از شرکت‌ها را گمراه کرده است و موجب شده است که آنها متوجه نشوند که در واقع با ایران در ارتباط هستند.

با توجه به اتهام‌های وارده تا‌کنون یک جلسه دادگاه برای منگ وانژو برگزار شده است و صدور رای نهایی به دادگاه امروز دوشنبه موکول شده است. 

وی در دادگاه روز جمعه سوگند یاد کرد که تمام اتهامات کذب است و همه اتهامات وارده را تکذیب کرد.

مدیر ارشد امور مالی شرکت هوآوی همچنین در دادگاه تصریح کرد که به علت روابط طولانی مدت با کانادا، اموالی در ونکور در مالکیت خود دارد و به علت نگرانی‌هایی که در ارتباط با وضعیت سلامت وی در زندان وجود دارد، امیدوار است تا زمان اجرای حکم استرداد به آمریکا بتواند با قید وثیقه در خارج از زندان به سر ببرد.

 دادستان آمریکایی تاکنون پیشنهاد آزادی موقت منگ را به قید وثیقه نپذیرفته است.

این در حالی است که مگ دختر مالک هوآوی پس از جلسه دادگاه برای درمان فشارخونش به بیمارستان منتقل شد و وکیل وی این شرایط را غیرعادلانه توصیف کرد.

چین به شدت از بازداشت او انتقاد کرد و خواستار آزادی فوری او شد.

دستگیری مدیر ارشد امور مالی هوآوی بازارهای جهانی را تحریک کرده است؛ چراکه جهان نگران روابط پرالتهاب چین و آمریکا است.

به هر حال مدیر ارشد مالی هووای امروز دوشنبه باید در دادگاه حاضر شود تا نتیجه مشخص شود.

ثروت و قدرت منگ به عنوان رئیس مالی یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی در جهان، ، غیرقابل انکار است هوآوی اکنون بزرگترین شرکت فناوری است که بیش از  ۱۸۰ هزار کارمند دارد و بر اساس اطلاعات موجود درآمدی معادل ۹۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ داشته است.

 

ایالات متحده ایران زندان هوآوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر