کد خبر: 701517 A

عادل الجبیر:

وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت کشورهای عربی در حال مذاکره با ایالات متحده برای ایجاد توافق امنیتی جدید برای حفاظت از خاور میانه در مقابل «تجاوز خارجی»هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، عصر یکشنبه پس گفت: کشورهای عربی در حال مذاکره با ایالات متحده برای  ایجاد توافق امنیتی جدید برای حفاظت از خاور‌میانه در مقابل «تجاوز خارجی»هستند.

الجبیر گفت: هدف این اتحاد این است که از  خاورمیانه در مقابل تجاوز خارجی محافظت کند. هم چنین این توافق به دنبال  تقویت روابط بین ایالات متحده و کشورهای منطقه است.

وزیر عربستان سعودی سعودی که در پایان نشست شورای همکاری خلیج در ریاض در کنفرانس خبری صحبت می‌کرد در پاسخ به پرسشی در خصوص مذاکرات انجام شده برای ایجاد یک اتحاد نظامی عرب_آمریکایی علیه ایران، گفت: در حال مذاکره هستیم این توافق بین ایالات متحده و کشورهای حوزه خلیج فارس است ، ایده‌ها در این زمینه در  حال شکل‌گیری هستند

وی در ادامه اضافه کرد این کار در حال پیشرفت است و دو طرف می‌خواهند این توافق اتفاق بیافتد.

الجبیر مدعی شد: این اتحاد شامل مصر و اتحادیه استراتژیک خاورمیانه می‌شود. گزارش‌های رسانه‌ای در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که این اتحاد یک اتحاد ضدایرانی است و می‌تواند تا حد زیادی شبیه به ناتو باشد

ایالات متحده عربستان سعودی کشورهای عربی وزیر امور خارجه مذاکره با آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر