کد خبر: 701449 A

داره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در واکنش به اظهارات زاهدی در نطق علنی ۱۴ آذرماه در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در واکنش به اظهارات زاهدی در نطق علنی ۱۴ آذرماه در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی به شرح ذیل ارائه کرد:

بنیاد فرهنگی قدس شخصیت حقوقی مستقل دارد

بنا به اظهار مدیرعامل محترم بنیاد فرهنگی قدس، این بنیاد اساسنامه، هیئت مدیره و هیئت امنای مستقل دارد و تمام معاملات آن طبق قانون تجارت و آیین نامه‌های مالی و معامله انجام می‌شود و تمام عواید آن به حساب‌های بنیاد واریز میشود وهیچ وجهی به حساب اشخاص واریز نمی‌شود.

محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نطق خود با بیان اینکه در ابتدای انقلاب بنیاد سابق آرشام مصادره شد و وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اما دریغ که وزارت آموزش و پرورش وارد آن شود، بیان کرد: هزاران هزاران ملک و ثروت در این بنیاد سابق آرشام وجود دارد که اکنون بنیاد قدس نام گرفته است.

وی با بیان اینکه با این درآمد و ثروت می‌توان هزاران هزاران مدرسه ساخت؛ افزود: حتی در مقطعی برخی واگذاری ها صورت گرفته معلوم نیست چگونه است؟

زاهدی گفت: بخشی درآمدهای اختصاصی در آموزش و پرورش استان کرمان، متاسفانه به حساب اشخاص حقیقی ریخته شده است، از قوه قضائیه، وزارت آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می خواهم که به این موضوع رسیدگی کنند.

زاهدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر