کد خبر: 701303 A

عبادی خبر داد:

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل تاکید کرد: میزان صدور روادید در سرکنسولگری ایران در اربیل‌ افزایش یافت.

 

به گزارش ایلنا، مرتضی عبادی با بیان خبر فوق گفت: ارائه خدمات آسان از جمله اهداف نمایندگی در اربیل است. از این رو در راستای ارائه خدمات آسان تر به متقاضیان سفر به ایران، صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل راه اندازی شد.

وی ادامه داد: بدین ترتیب متقاضیان روادید ایران می توانند با حذف مرحله حضور در نمایندگی برای تسلیم درخواست با اتصال به آدرس الکترونیک e_visa.mfa.ir سامانه روادید الکترونیک، از منازل یا دفاتر اینترنتی و شرکت های گردشگری، مشخصات گذرنامه ای خود را ثبت و با همراه داشتن تصویر فرم ثبتی با یک مرحله مراجعه به نمایندگی روادید خود را دریافت کنند.

سرکنسول ایران در اربیل افزود: کنسولگری اربیل در گذشته نیز به منظور تسهیل در اعطاء روادید، به برخی از دفاتر مجاز در حوزه گردشگری در شهرهای بزرگ و شهرستان های دور دست اجازه داد تا به عنوان حلقه ارتباطی روادید دریافت نمایند و در عین حال با احداث سالن شهداء در محل سرکنسولگری برای آن دسته از متقاضیانی که تمایل دارند با حضور در نمایندگی راسا به اخذ ویزا اقدام نمایند فرصت لازم فراهم آورد.

عبادی درخصوص زمان آغاز صدور ویزای الکترونیک اظهار داشت: مرحله آزمایشی صدور روادید الکترونیک از هفته گذشته آغاز شد و نتایج مثبت آن مورد بررسی قرار گرفت، بنابراین دریافت درخواست صدور روادید از آینده‌‌‌‌‌ای نزدیک تنها از طریق اینترنت قابل انجام است.

وی درخصوص هزینه ویزای الکترونیک تصریح کرد: صدور روادید الکترونیک در قیمت ویزا هیچگونه تاثیری ندارد.

سرکنسول ایران در اربیل درخصوص تاثیر افزایش خدمات برای متقاضیان خاطرنشان کرد: هرچند که سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با برنامه‌‌‌‌‌ریزی مناسب توانست مدت زمان تحویل ویزا را به چند ساعت در همان روز درخواست کاهش دهد ولی متقاضیان به طور عموم ضروری بود با دو مرحله حضور در کنسولگری یا شرکت‌‌‌‌های گردشگری در مرحله اول درخواست و گذرنامه را تحویل و در حضور بعدی ویزا را اخذ کند ولی در این روش با در اختیار داشتن تصویر ثبت اینترنتی درخواست قادرند به محض حضور در نمایندگی ویزا دریافت کند. 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در خصوص روادید متعدد و چگونگی ثبت آن افزود: در ثبت اینترنتی مشخصات اولیه به انضمام تصویر گذرنامه مورد نظر است و تفاوتی با هم ندارند و مدت و نوع روادید در مرحله مراجعه شخص به نمایندگی تعیین خواهد شد. از این رو  گروه مجاز از جمله تجار و بازرگانان که از روادید متعدد و دراز مدت استفاده می کنند با پیشنهاد کارشناسان بخش اقتصادی نمایندگی قادر خواهند بود  ویزای دراز مدت اخذ نمایند.

 

مرتضی عبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر