کد خبر: 700469 A

ظریف در جمع خبرنگاران:

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکایی‌ها به اتهامات بی‌معنا متوصل می‌شوند که توجه‌ها را از خطرات اصلی که این منطقه را تهدید می‌کند منحرف کنند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا ، محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمریکایی‌ها به اتهامات بی‌معنا متوصل می‌شوند که توجه‌ها را از خطرات اصلی که این منطقه را تهدید می‌کند منحرف کنند، ابزار داشت: ما در روزنامه‌های اروپایی خواندیم که سلاح‌های آمریکایی در دست القاعده در یمن و در دست داعش در سوریه است و این خطری است که همواره منطقه ما را تهدید می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در مورد این‌که آمریکا جنگ اقتصادی را به چین هم کشانده است، گفت: این آمریکایی‌ها در دنیا منزوی شدند و نیاز پیدا کردند که به این حد از دعوا وارد شوند که رئیس بخش مالی یک کمپانی بزرگ چینی را دستگیر کنند برای اینکه بتوانند سیاست‌های خود را پیش ببرند در حالیکه این تحرکات بیش از آنکه نشان‌دهنده قدرت آمریکا باشد، نشان‌دهنده استیصال آمریکا است.

وی درباره طرح اتهامات موشکی آمریکا علیه ایران، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها هر تلاشی کرده‌اند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند. حتی بیش از این که روابط ایران و اروپا را به خطر بیاندازند، تلاش آنها بر این است که مسائل منطقه را وارونه جلوه دهند.

ظریف به اشاره به اینکه آمریکایی‌ها منطقه ما را انبار باروت کرده‌اندف گفت: میزان سلاحی که از سوی آمریکا فروخته می‌شود، غیر قابل باور است و بسیار فراتر از نیاز منطقه است. این نشان دهنده سیاست بسیار خطرناکی است که آمریکایی‌ها در منطقه ما دنبال می‌کنند و این سیاست باعث شده تا منطقه ما  تبدیل به انباری از سلاح های بسیار پیشرفته مخرب شود که متاسفانه هیچ کمکی به صلح  و امنیت در منطقه نکرده است.

وی با اشاره به اجلاس امروز گفت: مجالس این شش کشور نمایندگان مردم این کشورها هستند که می‌توانند در این زمینه یک حرکت مردمی را علاوه بر حرکت سیاسی هماهنگ کنند.

ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر