کد خبر: 699838 A

در محل سفارت کشورمان؛

در دیدار فرمانده نیروهای نظامی اتحادیه اروپا در بوسنی و هرزگوین با سفیر ایران در سارایوو که در محل سفارت کشورمان انجام شد، در خصوص شرایط جاری در بوسنی و هرزگوین تبادل نظر شد.

 

به گزارش ایلنا، سرلشگر ماترین دوفر در این دیدار گفت: نیروهای نظامی اتحادیه اروپا موسوم به (یوفور) ضامن اجرای قرارداد دیتون در کشور بوسنی هستند و در این راستا مشاوره‌هایی را به نماینده عالی جامعه بین‌الملل و نمایندگی اتحادیه اروپا در بوسنی ارائه می‌کنند.

وی افزود: نیروهای نظامی اتحادیه اروپا در بوسنی در برخی امور غیرنظامی نیز فعالیت دارند و در زمینه آموزش پلیس و امدادرسانی در حوادث طبیعی نیز ماموریت‌‌‌هایی را به انجام می‌‌‌رسانند.

محمود حیدری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو نیز در این دیدار اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای استقلال بوسنی و هرزگوین در کنار ملت بوسنی قرار داشته و از یکپارچگی سرزمینی و حاکمیت ملی این کشور حمایت کرده است و همزیستی مسالمت‌‌‌آمیز برای همه اقوام و صلح پایدار برای این کشور را آرزو دارد.

وی در این دیدار توضیحاتی در خصوص مناسبات جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین ارائه و ابراز امیدواری کرد که شرایط امنیتی در بوسنی هرزگوین به حدی ارتقا یابد که نیروهای بوسنیایی مستقلاً قادر به تامین امنیت کشورشان و رفع هرگونه تهدید احتمالی باشند.

محمود حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر